Jak szybko sprzedać używane auto?

Istnieje wiele metod na pozbycie się samochodu, jednak niektóre pochłaniają zbyt wiele czasu lub nie gwarantują odpowiedniego zysku. Z tego powodu większość właścicieli pojazdów decyduje się na sprzedaż swojego auta w skupie. Główną zaletą skupu aut używanych jest szybkość przeprowadzania transakcji. Do tego mamy pewność, że wszystko odbywa się legalnie i bezpiecznie. To idealna opcja dla osób chcących szybko dokonać sprzedaży swojego samochodu. Jeżeli więc zależy ci na czasie, zapoznaj się z tym, jak działają takie skupy, a być może zdecydujesz się właśnie na tę opcję sprzedaży.

Jak działa skup aut?

Wiele osób nie wie do końca, na czym polega sprzedaż samochodu w skupie aut i właśnie dlatego rezygnują z tego rozwiązania. W opinii ludzi krąży wiele stereotypów na temat takich skupów, które skutecznie odpędzają wiele osób. Wynika to z tego, że ludzie często mylnie utożsamiają skupy aut z komisami samochodowymi, które często nie cieszą się dobrą opinią. Różnica polega na tym, że komis jest pośrednikiem w sprzedaży i głównie udostępnia plac, gdzie auto czeka na kupca. Skup samochodów działa tak, że od razu odkupuje od właściciela pojazd, najczęściej za gotówkę. Pieniądze otrzymasz tuż po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży ze skupem aut. Nowoczesne podejście do klienta sprawia, że ta forma sprzedaży samochodu jest niezwykle przyjazna klientowi. Odciąża go z wielu formalności związanych z procedurą zbycia pojazdu. Przedstawiciele skupów aut działają zawsze szybko i z pełnym profesjonalizmem. Przeprowadzają odpowiednią wycenę, przygotowują umowę i inne niezbędne dokumenty w trakcie jednego spotkania.

skup samochodów powypadkowych

Sprzedaż auta w skupie krok po korku

Skupy samochodów działają błyskawicznie i odpowiadają w ekspresowym tempie gdy klient złoży chęć sprzedaży pojazdu. Pierwszy kontakt odbywa się za pomocą specjalnego formularza, który znajdziemy na stronie skupu. W nim zawieramy wszystkie najważniejsze informacje o sprzedawanym pojeździe oraz zdjęcia. Taką możliwość udostępnia skup aut w Gdyni na stronie https://skupaut-gotowka.pl, gdzie widnieje szczegółowy formularz sprzedaży samochodu, który właściciel pojazdu uzupełnia, aby otrzymać wstępną wycenę. Możemy to także zrobić za pomocą rozmowy telefonicznej. Następnym krokiem jest wykonanie ostatecznej wyceny podczas zorganizowanego spotkania z przedstawicielem skupu. Na podstawie stanu technicznego oraz marki pojazdu ustalana jest należność za samochód na bazie cen rynkowych. Jeżeli obie strony dojdą do porozumienia, to sporządzana jest umowa kupna-sprzedaży. Oczywiście sprzedający powinien dokładnie zapoznać się z tym dokumentem. Zaraz po uzupełnieniu wszelkich formalności, sprzedający otrzyma zapłatę w formie gotówki lub przelewu. Wszystko w zależności od preferencji klienta. Po tych czynnościach auto zostanie odebrane, a nowym właścicielem zostanie skup. To właśnie pracownicy skupu zajmą się jego odebraniem i transportem. Teraz jedynym obowiązkiem sprzedającego jest wyrejestrowanie pojazdu w wydziale komunikacji.

Kiedy warto oddać auto do skupu?

Przede wszystkim auto sprzedawać powinniśmy w skupie, gdy zależy nam na czasie lub nie chcemy borykać się z trudnym procesem sprzedaży indywidualnej. Skup aut to także dobre rozwiązanie dla osób, które nie znają się na motoryzacji, a samodzielna sprzedaż auta jest dla nich sporym wyzwaniem. Sprzedaż pojazdu w skupie to również najlepsze wyjście, gdy nasze auto jest stare i uszkodzone i ciężko samemu znaleźć na nie klienta. Skupy odkupują praktycznie każdy rodzaj pojazdów, nawet auta niesprawne.