Jak wybrać dobre studio tatuażu na Śląsku?

Tatuaż jest decyzją na całe życie – dlatego istotne jest nie tylko wybranie przemyślanego wzoru, ale również doświadczonego studia tatuażu, gdzie zostanie on zrealizowany. Jakie czynniki warto brać pod uwagę podczas wybierania salonu tatuażu i dlaczego tak ważne jest, aby dokładnie sprawdzić kwalifikacje tatuażysty?

Doświadczenie poparte portfolio

Nic tak nie przekonuje o kunszcie tatuażysty, jak jego dotychczasowe prace. Obszerne portfolio ma ogromne znaczenie, które ułatwia znalezienie pracy w renomowanym studio, ale również przyciąga klientów do konkretnego artysty tatuażu. Najlepsi w tej branży, cechujący się unikalnym stylem, mają zapełniony grafik na wiele miesięcy wprzód. Dlatego warto uzbroić się w cierpliwość – zwłaszcza, gdy klient ma do zrealizowania naprawdę wymagający, skomplikowany wzór, do którego potrzebne są zaawansowane umiejętności. Wybranie nieodpowiedniego tatuażysty może mieć opłakane skutki i wiązać się z kosztownymi poprawkami.

Weryfikacja dotychczasowych projektów

Gdy klient chce skorzystać ze studia, z którym ani on sam, ani nikt z otoczenia nie miał do tej pory doświadczeń, sam salon zaś dysponuje bardzo bogatym portfolio, warto zweryfikować jego rzetelność. Chodzi przede wszystkim o sprawdzenie, czy zdjęcia dotychczasowych realizacji z mediów społecznościowych, strony www lub bloga pochodzą rzeczywiście od danego salonu, a nie są po prostu “inspiracją” zaczerpniętą od zagranicznych kolegów po fachu. Ułatwiają to tzw. odwrócone wyszukiwarki zdjęć, dzięki którym można sprawdzić, czy dana grafika pojawiła się w sieci w innych lokalizacjach.

Ważne pytanie o dezynfekcję

W miejscach takich jak salony tatuażu i studia kosmetyczne niezwykłą rolę odgrywają dezynfekcja i sterylizacja narzędzi wielorazowego użytku. Wiodące salony zdają sobie doskonale sprawę z zagrożeń, jakie niesie za sobą nieprofesjonalne podejście do tego zagadnienia, stawiają więc zarówno na skuteczną dezynfekcję, jak i sterylizację przy użyciu autoklawu. Dezynfekcja, choć niezbędna w salonie tatuażu, nie usunie z narzędzi wszystkich form mikroorganizmów. To właśnie wieloetapowe działanie, na które składa się zarówno dezynfekcja, jak i sterylizacja autoklawem, zapewnia bezpieczeństwo klientom salonu. Warto zatem pytać, jakie metody w tej kwestii stosuje studio i wybrać taki obiekt, który poważnie podchodzi do tego tematu.

Gdzie znaleźć najlepsze studio tatuażu?

Dobre salony najłatwiej znaleźć w dużych miastach, gdyż to właśnie tam mogą one liczyć na największą grupę klientów. Gdy klient chce znaleźć na Śląsku doświadczone studio tatuażu, Katowice są miejscem, od którego powinien zacząć swoje poszukiwania. Duże znaczenie ma nie tylko samo studio, ale również współpracujący z nim artyści – każdy tatuażysta to osobny styl i podejście do wykonywanych wzorów – rozsądne jest zatem przyjrzenie się twórczości poszczególnych pracowników studia i wybranie tego, którego portfolio wydaje się najbardziej pasujące do danej koncepcji.