Jak wybrać fotografa ślubnego?

Jak wybrać fotografa ślubnego? Czym się kierować przy wyborze fotografa i czy warto ufać tylko poleceniom? W tym poradniku postaramy się odpowiedzieć na powyższe pytania oraz przedstawić najważniejsze informacje, które warto posiadać przy wyborze fotografa ślubnego.

Przed spotkaniem z fotografem

Pierwszy krok, który powinniśmy wykonać jeszcze przed spotkaniem z fotografem, to sprawdzić jego portfolio. Szczególnie jeżeli mówimy tu o fotografii ślubnej. Profesjonalny fotograf powinien mieć takie zdjęcia w portfolio, a warto uwzględnić te, które nam się najbardziej podobają. Każdy fotograf będzie miał swój własny styl i sposób fotografii (często na różnym sprzęcie), dlatego subiektywne odczucia są w tym przypadku bardzo ważne.

Umowa i oferta

Przed rozpoczęciem współpracy, warto dobrze przyjrzeć się ofercie oraz umowie z fotografem. I choć część ofert jest łudząco do siebie podobna, to warto dokładnie sprawdzić, co one zawierają i co znajduje się w konkretnym pakiecie (kwoty wynikają często z ilości godzin pracy fotografa, liczby zdjęć czy dodatków jak np. pendrive w opakowaniu czy zdjęcia w albumie). Warto zatem omówić szczegółowo ofertę z fotografem i dokładnie przeczytać umowę przygotowaną przez fotograf ślubny Warszawa.

Charakter i osobowość

Ślub i wesele to najważniejsze wydarzenie w Waszym życiu. Nie warto oszczędzać nie tylko na profesjonalnej obsłudze, ale również zainwestować we wspomnienia, które pozostaną na lata. Na nic jednak drogi sprzęt fotografa, piękne portfolio, jeżeli uznacie, że jednak nie ma tej “chemii” między Wami, czyli zwyczajnie od początku trudno Wam się dogadać. Już na pierwszym spotkaniu powinniście czuć się swobodnie, ponieważ z fotografem spędzicie wiele godzin w dniu Waszego ślubu i wesela. Fotograf musi pasować do Was i być przede wszystkim osobom godną zaufania, w której rękach pozostawiacie Wasze wspomnienia.

Referencje i opinie

Referencje i opinie poprzednich klientów dużo mówią o fotografie. Jaki jest, jaki ma styl i co sobą reprezentuje. Dlatego warto je wnikliwie przeczytać i sprawdzić przed podjęciem współpracy z fotografem. 

Podsumowanie

Choć przy wyborze fotografa rodzi się wiele pytań, a pary młode starają się wybrać tego najlepszego, to kluczowe okazuje się wyważenie pomiędzy różnymi kategoriami. Nie zawsze liczy się najlepszy sprzęt czy duże doświadczenie, jeżeli nie nadajecie z fotografem na tych samych falach. Często bardziej liczy się to, jak się przy nim czujecie niż np. opinie o nim (bo z jedną parą się dogada, a z drugą o odmiennych charakterach już nie). Dlatego warto jasno oznaczyć swoje kryteria i pod tym kątem szukać fotografa ślubnego.

Artykuł powstał przy współpracy z Fotografem Ślubnym FreyaLove Photo – https://freyalovephoto.pl