Jak wybrać najlepszą platformę CMS dla swojej witryny

Bez względu na to, czy tworzysz swoją pierwszą stronę internetową, czy masz doświadczenie w obecności online, musisz zadać sobie jedno ważne pytanie. Który system zarządzania treścią będzie dla mnie najwygodniejszy?

W tej chwili na rynku mamy trzy duże systemy CMS. Sukcesywnie nazywane są WordPress, Drupal i Joomla. Wszystkie trzy są skierowane do różnych odbiorców, głównie ze względu na różnice w ich funkcjonalnościach i opcjach. Przeczytaj artykuł poniżej, aby dowiedzieć się, który system jest dla Ciebie najlepszy.

WordPress – król CMS

Prawie jedna trzecia wszystkich stron internetowych działa na WordPress CMS. Jest to najpopularniejszy system na świecie i nie bez powodu. Użytkownicy, którzy wypróbowali wszystkie trzy systemy, są jednomyślni i uważają, że jest on najbardziej przyjazny dla użytkownika. 

Najlepsze dla początkujących

WordPress to idealny wybór dla każdego, kto stawia pierwsze kroki w tworzeniu stron internetowych i zarządzaniu nimi. Przede wszystkim instalacja systemu na serwerze nigdy nie była łatwiejsza. 

Autorzy WordPress chwalą się, że proces instalacji zajmuje nie więcej niż 10 minut i może być wykonany nawet przez największego laika i to stwierdzenie nie może być bardziej prawdziwe. Nie potrzebujesz firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych, aby wszystko skonfigurować. Nawet jeśli masz jakieś problemy podczas procesu, autorzy stworzyli podręczny podręcznik ze wszystkimi potrzebnymi informacjami.

Jednym z najtrudniejszych i najbardziej czasochłonnych procesów tworzenia strony internetowej jest jej projekt. Bez CMS potrzebujesz pomocy profesjonalnego programisty i projektanta, aby stworzyć projekt, a następnie zakodować go w życie. WordPress omija ten wymóg, oferując użytkownikom darmowe motywy, na których możesz zbudować swoją witrynę. Tworzenie witryny lub bloga nigdy nie było łatwiejsze.

Co więcej, zarządzanie stroną internetową za pomocą WordPress nigdy nie było łatwiejsze! Panel administracyjny został zaprojektowany w taki sposób, że nie musisz mieć nawet najmniejszej wiedzy programistycznej, aby zarządzać swoją witryną. Cały proces został zaprojektowany w duchu uproszczenia i przyjazności dla użytkownika. 

Po poświęceniu godziny na opracowanie tego narzędzia dowiesz się, jak opublikować post, poprawić wygląd strony, stworzyć galerię zdjęć i wiele więcej!

Wtyczki na całe życie!

Niewątpliwą przewagą WordPressa nad innymi systemami CMS jest kompatybilność wtyczek. Jak to działa i o którą wtyczkę pytasz? Cóż, WordPress ma wiele funkcji, ale czasami chcesz dodać coś zarządzać, na przykład SEO strony internetowej. Blank CMS nie ma zintegrowanej tej opcji, ale użytkownicy stworzyli swoje rozwiązania i publikują je (za darmo lub za opłatą) jako publicznie dostępną wtyczkę. Każdy może pobrać go na swoją stronę internetową i dodać nową funkcjonalność lub opcję optymalizacji do swojej witryny. 

Joomla – środek CMS

Joomla jest chwalona za elastyczne podejście zarówno dla programistów, jak i niewykwalifikowanych użytkowników. Dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi wizualnemu może być używany przez prawie każdego, ale z drugiej strony deweloperzy docenili go za łatwy dostęp do kodu strony i możliwość ręcznego dostosowywania wszystkich aspektów stron. 

Jeśli chodzi o tworzenie strony internetowej, Joomla może pochwalić się mnóstwem różnych motywów do wyboru, a także samouczkami i innymi materiałami pomocniczymi. Z drugiej strony większość motywów i wtyczek ma znacznie wyższą cenę niż WordPress. To sprawia, że ​​cały proces tworzenia strony internetowej jest znacznie droższy.

Panel administracyjny jest również bardziej zaawansowany niż WordPress i jest zalecany bardziej doświadczonym użytkownikom. Jedną z największych wad Joomla jest to, że jest skomplikowana, jeśli chodzi o aktualizację. Wiele rzeczy może pójść nie tak i jest to zalecane dla zaawansowanego użytkownika lub specjalistycznej firmy zajmującej się programowaniem stron internetowych.

Drupal – potęga dla zaawansowanych użytkowników

Jeśli chodzi o elastyczność i ogólną zdolność do zarządzania zawartością witryny, Drupal jest wyborem. Jest wybierany głównie przez największą markę i nie bez powodu. Ten CMS daje administratorowi pełen zakres opcji, jeśli chodzi o zarządzanie witryną.

W porównaniu z pozostałymi dwoma wymienionymi systemami Drupal jest najbezpieczniejszy. Stworzona przez społeczność wokół Drupala z trudem tworzy rozwiązania chroniące witrynę lub blog przed niechcianymi atakami hakerów. Dlatego wybierają go głównie banki lub instytucje rządowe.

Wszystko ma swoją cenę. Aby zarządzać witryną Drupal, musisz mieć specjalistyczną wiedzę na temat PHP lub pomoc firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych. Pomoc dewelopera z pełnym stosem do zarządzania witryną nie jest opcją, jest koniecznością. Proces instalacji jest trudny i nowicjusz nie może tego zrobić. 

Podsumowując sugerowane jest dla największych marek i organizacji. Mniejsze firmy mogą ponosić koszty produkcji i utrzymania strony internetowej.