Jak wybrać odpowiedni hotel na podróż służbową?

Odpoczynek w podróży służbowej jest szczególnie ważny. Dzięki komfortowym warunkom w pokoju hotelowym, można szybko się zregenerować i odświeżyć po podróży. Wielogodzinne wyjazdy, czas spędzony w aucie, samolocie lub pociągu powodują, że człowiek potrzebuje odrobiny luksusu. Wyjazd na konferencję, targi branżowe, prezentacja usług i produktów albo ważna misja związana z rozwojem firmy – te wszystkie okoliczności, a także wiele innych powodów podróży pracowniczych wymaga bezpiecznego przystanku i komfortowego wypoczynku. Wypoczęty pracownik lepiej wypełnia swoje obowiązki służbowe, dlatego warto zarezerwować nocleg z wszelkimi, niezbędnymi usługami, np. ze śniadaniem, parkingiem, możliwością skorzystania z internetu.

Hotel typu Business

Na stronach internetowych różnego rodzaju obiektów noclegowych, możemy znaleźć informacje na temat udogodnień dla klientów, w tym również dla osób, wybierających się w podróż biznesową. Przykład takiego rozwiązania znajdziemy między innymi na stronie hotelgaltarnow.pl, należącej do Hotelu GAL, mieszczącego się w Tarnowie, przy ulicy Dworcowej. Na co w takiej sytuacji powinniśmy zwrócić uwagę? Czym powinien wyróżniać się hotel na podróż służbową?

  • Najważniejszy jest cel podróży, czyli dostosowanie do indywidualnych potrzeb pracownika (udział w targach, konferencji, prezentacja produktów i usług, podpisanie umów, negocjacje).
  • Lokalizacja: bardzo ważna w przypadku dużych miast, liczy się dostęp do komunikacji publicznej, szybkość dojazdu np. z lotniska.
  • Udogodnienia na jedną lub więcej nocy. Na krótki pobyt wystarczy mniejszy pokój, na dłuższy ważna jest też infrastruktura, np. siłownia, basen, bar, lobby, restauracja.
  • Czemu posłuży rezerwacja: wyłącznie noclegowi czy także np. zwiedzaniu okolicy? Do zwiedzania polecane są hotele w centrum.
  • Jeśli hotel ma być miejscem spotkania z klientem, wówczas ważny jest dostęp do sal np. na prezentacje lub wygodnego lobby z dyskretną atmosferą.
  • Jeżeli jedziemy na konferencję lub targi warto sprawdzić dostępność pokoi bezpośrednio w takich miejscach.

Komfortowe warunki pobytu

Hotel na wyjazd służbowy powinien spełniać zupełnie inne kryteria niż ośrodek wypoczynkowy w popularnym, wakacyjnym kurorcie. Od hotelu na wyjazd służbowy wymaga się komfortowych warunków. Niezwykle ważna jest cisza zapewniająca niczym niezmącony, nocny wypoczynek. Dlatego w hotelach typu business są specjalnie wygłuszone ściany i dźwiękoszczelne okna. Spokój i cisza to najlepsze cechy hoteli dla pracowników w podróży służbowej. Kolejnym elementem jest czystość, czyli obsługa, która systematycznie sprząta pokoje i korytarze. Dobrze wyposażony bufet śniadaniowy z kawą i zdrowymi przekąskami pozwoli naładować akumulatory przed dniem wytężonej pracy.

Jeden z pokoi w tarnowskim hotelu GAL

Hotel na jedną noc lub dłuższy wyjazd

Czas, jaki planujemy spędzić w hotelu ma duże znaczenie. Przy dłuższym pobycie przydatna będzie restauracja serwująca śniadania i inne posiłki. Podczas jednodniowej wizyty często brakuje czasu na śniadanie i trzeba dostosować się do godzin lotów lub połączeń pociągowych. Dlatego krótkie, jednodniowe pobyty służbowe nie wymagają takich udogodnień, jak dłuższe wyjazdy.

Spotkanie z klientem w hotelu-na co zwrócić uwagę?

Często hotel jest zarówno miejscem wypoczynku, jak i spotkań z klientami. Miejsce pracy powinno być przyjazne dla biznesu. Spokojna, przestronna restauracja może być dobrym miejscem na małe, nieformalne spotkanie lub branżowy lunch. W przypadku większych prezentacji warto zarezerwować salę na spotkanie. Hotele organizują także szkolenia dla pracowników. Wówczas wyjazd służbowy łączy także integrację w grupie. W takich przypadkach duże znaczenie ma infrastruktura hotelowa:

  • lobby, bar, restauracja,
  • strefa fitness i SPA: basen, siłownia, usługi kosmetyczne,
  • dodatkowe miejsce do integracji, np. sala dyskotekowa, ogród z altaną i miejscem na grilla.

Podczas wyboru hotelu na wyjazd służbowy warto zwracać uwagę na oferowane udogodnienia. Liczy się lokalizacja oraz warunki, jakie panują wewnątrz. Przyjazna, kompetentna obsługa jest równie ważna, co wi-fi w pokojach. Dźwiękoszczelne ściany i prywatny parking to także opcje, które warto sprawdzić.