Jak znaleźć piękną suknię ślubną i nie przepłacić?

Mawia się, że suknia ślubna to jedna z najważniejszych kreacji w życiu każdej kobiety.  Jest to poniekąd prawda, ponieważ wiele dziewcząt rozmyśla o idealnej sukni ślubnej na długo przed poznaniem przyszłego męża. Niestety nie ma się co oszukiwać, zakup sukni to spory wydatek, który można liczyć nawet w tysiącach złotych. jest to również kreacja jednorazowa, którą będzie nosić tylko raz w życiu i to jedynie przez kilka godzin. Zatem, czy warto płacić za nią aż tak duże kwoty? Jak znaleźć idealną suknię ślubną i nie przepłacić?

Salon, sieciówka a może krawcowa?

Dawniej, zakup sukni ślubnej kojarzył się głównie z wyspecjalizowanym salonem, w którym ceny większości najnowszych modeli opiewają na trzycyfrowe kwoty. Są to oczywiście miejsca, w których otrzymamy fachową poradę a ilość modeli pozwoli nam dobrać fason idealnie odpowiadający naszym marzeniom. Jest to spora inwestycja, jednak nieustannie znajduje swoje zwolenniczki, które decydują się na takie rozwiązanie, z uwagi na wygodę i mniejszy stres związany z poszukiwaniem tej jedynej. I tak, przykładem salonu, który szczególnie w województwie opolskim cieszy się dobrym słowem, jest salon sukni ślubnych w Opolu – MiaBella, który w swojej ofercie posiada szeroki wybór modeli w zróżnicowanych stylach, tak aby każda Panna Młoda miała możliwość wyboru czegoś pod względem własnych upodobań. Na szczęście nie jest to jedyna opcja.

Z pomocą przychodzą nam sieciówki, które w swojej ofercie coraz częściej posiadają białe i niezwykle strojne sukienki, które z powodzeniem mogą odgrywać rolę sukni ślubnej. Do wyboru mamy zarówno zagraniczne strony takie jak Asos czy Misguided, jak i polskie sklepy sieciowe, wśród których wymienić można chociażby H&M. Sklepy te oferują ciekawe modele w znacznie niższych cenach niż wyspecjalizowane salony ślubne.

W przypadku, gdy nasze poszukiwania taniej sukni ślubnej w sieciówce zakończą się fiaskiem możemy zwrócić się o pomoc do lokalnej krawcowej. Ważne, by osoba taka była sprawdzona pod kątem swojej rzetelności i umiejętności. Warto, więc popytać znajomych lub poszukać informacji na lokalnych forach. Wykonanie prostej sukni ślubnej przez krawcową nie będzie, co prawda tak tanie jak zakup w sieciówce, ale przy odrobinie starań może wynieść nas mniej niż suknia z salonu.

Przymiarki sukni ślubnej w MiaBella w Opolu

Kiedy suknie w salonach są najtańsze?

Wiele przyszłych Panien Młodych nie wyobraża sobie innego miejsca na zakup sukni ślubnej niż wyspecjalizowany salon. Nie oznacza to, jednak, że są one skazane na ogromne wydatki. Nawet w takich miejscach można trafić na sytuację, kiedy dany model będzie miał dużo niższą cenę, niż w dniu swojej premiery. Istnieją bowiem pewne umowne okresy, w których ceny sukien ślubnych w salonach są zdecydowanie niższe niż w tzw. „sezonie ślubnym”. Są to między innymi: przeceny rozpoczynające się na przełomie lipca i sierpnia (https://www.suknieslubneopole.pl/#wyprzedaz), okres między wrześniem a listopadem, wymiana kolekcji następująca zazwyczaj na początku maja, upusty cenowe na konkretne modele z uwagi na odmienną niż fason porę roku, okres po targach ślubnych.

Bardzo często zdarza się tak, że salony wyprzedają pozostałości ubiegłorocznej kolekcji w ostatnim miesiącu roku lub na samym początku nowego roku. Są to, oczywiście całkowicie nowe sukienki, nie posiadające żadnych uszczerbków i braków. O obniżce ceny często decydują tak niewielkie niuanse jak zmiana długości sukni, ozdób czy delikatna zmiana fasonu przez producenta. Warto również wspomnieć o obniżkach cen sukien znajdujących się na ekspozycji sklepu.