Jakie krzesło do ewakuacji wybrać?

Jednym z bardzo ważnych produktów, wykorzystywanych przede wszystkim w transporcie medycznym są tak zwane krzesła ewakuacyjne. Mają one niezwykle istotne znaczenie w przypadku konieczności ewakuacji z budynku, a także kiedy konieczne jest przetransportowanie po schodach osoby, która z różnych przyczyn nie może sama się poruszać.

  1. Czym są krzesła ewakuacyjne?
  2. Jakie krzesło ewakuacyjne wybrać?

Jak zadbać o bezpieczeństwo w zakresie ewakuacji? Jakie produkty są szczególnie potrzebne, aby mogła ona być sprawnie przeprowadzona? Spróbujmy dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Czym są krzesła ewakuacyjne?

Krzesła do ewakuacji to produkty, które pozwalają na szybki transport osób o ograniczonej zdolności poruszania się. Są one wykonywane w taki sposób, aby zapewniać wygodę zarówno pacjentom, jak i osobom, które muszą ich przenieść. Krzesła ewakuacyjne wyposażone są w kółka, umożliwiające zarówno możliwość transportu osób po schodach, jak i po powierzchniach poziomych. Rozwiązania tego typu wykorzystywane są zarówno przez instytucje publiczne, jak i służby medyczne, a czasami nawet są w posiadaniu osób prywatnych. Krzesła ewakuacyjne są niezwykle istotne dla bezpieczeństwa pożarowego – bez nich nie ma możliwości przeprowadzenia sprawnej ewakuacji osób o ograniczonej zdolności poruszania się.

Jakie krzesło ewakuacyjne wybrać?

Obecnie najchętniej korzysta się z krzeseł ewakuacyjnych zmechanizowanych, czyli elektrycznych. Są one zazwyczaj bardzo łatwe w użyciu. Co więcej, są bardzo lekkie i można je szybko i wygodnie składać. Ich największą zaletą jest to, że dzięki wsparciu elektryki mogą być obsługiwane przez jedną osobę, bez pomocy dodatkowego personelu. Dzięki temu, że akumulatory w krzesłach do ewakuacji są zazwyczaj dosyć pojemne, pozwalają na transport po schodach osób do nawet kilkudziesięciu pięter na jednym ładowaniu. Warto zauważyć także, że są one gotowe do natychmiastowego użycia od razu, a ich rozłożenie zajmuje jedynie kilka chwil. Obecnie w sklepach znaleźć można różne modele krzeseł ewakuacyjnych od certyfikowanych inżynierów, które pozwalają na jak najwyższe bezpieczeństwo pożarowe. Przykładowo, krzesło ewakuacyjne Falcon umożliwia szybką i łatwą ewakuację osób z ograniczoną zdolnością poruszania się lub szczególnymi potrzebami. To popularny i warty uwagi model. Warto zwrócić uwagę także na produkty z serii TITAN. To modele, które charakteryzuje przede wszystkim niezwykle prosta i intuicyjna obsługa. Co więcej, pozwalają one na maksymalne bezpieczeństwo chorego oraz spełniają przepisy bezpieczeństwa. Produkty TITAN dostępne są w różnych modelach – warto znaleźć idealny dla swoich potrzeb.

manualne krzesło ewakuacyjne