Jakie ręczniki papierowe do gastronomii, do hoteli, do kin warto wybrać?

Gastronomia, hotele i kina to bardzo wymagająca działalność, zwłaszcza jeżeli chodzi o standardy, jakie trzeba spełnić, by móc działać. Chodzi tutaj oczywiście o zachowanie higieny i czystości, w czym pomogą ręczniki papierowe. Jak je dobrać?

W czym przydają się ręczniki papierowe?

Ręczniki papierowe to produkty, z których chętnie i często korzystamy w naszych domach. Służą zarówno do suszenia rąk, wycierania powierzchni typu blaty oraz stoły, jak i wykorzystuje się je przy kontakcie z żywnością, w trakcie przyrządzania posiłków. Tak samo wygląda to w przypadku miejsc publicznych typu lokale gastronomiczne, hotele czy kina. Korzystają z nich pracownicy przy pracy, a także klienci, np. po wizycie w łazience. Jest to więc pewien standard, choć w przypadku takich miejsc o wiele większą wagę przywiązuje się do standardów higieny. Zwykłe ręczniki papierowe z marketu mogą nie wystarczyć.

Jakie ręczniki papierowe do gastronomii?

Jeżeli chodzi o zastosowanie, ręczniki papierowe w gastronomii mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Wyciera się nimi ręce, blaty, ociera produkty spożywcze itp. Mimo wszystko czy to w restauracji, barze czy kawiarni, konieczne jest, by sięgać jedynie po produkty certyfikowane, co oznacza, że muszą mieć one zezwolenia do kontaktu z żywnością. Chodzi oczywiście o to, by zachować jak najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa i uniknąć problemów np. poprzez zanieczyszczenie posiłków, które później podaje się klientom. Muszą zostać więc dopuszczone do przemysłu spożywczego, a tego typu produktów nie kupi się w pierwszym lepszym sklepie. Równie dobrze mogą sprawdzić się standardowe podajniki na papier w rolce centralnego dozowania, a także na papier w składce.

Jakie ręczniki papierowe do hoteli?

W hotelach ręczniki papierowe mogą być wykorzystywane zarówno w restauracjach i barach hotelowych, jak i łazienkach. Ich zastosowanie jest dosyć wszechstronne i dlatego tutaj także istotne będzie wybieranie tylko sprawdzonych i certyfikowanych produktów. W kuchniach muszą być one dopuszczone do kontaktu z żywnością, w łazienkach po prostu wygodne w użyciu. Istotne będzie za to dostosowanie wymiarów dozownika do wielkości ruchu, aby ilość papieru była wystarczająca na określony czas. Szczególnie sprawdzają się tutaj podajniki na papier w składce, pozwalając na wzięcie tylko niewielkiej liczby płatków.

Jakie ręczniki papierowe do kina?

Kina to dość specyficzne miejsce, gdzie klienci przebywają przede wszystkim na salach, oglądając filmy. Mimo wszystko i tutaj ręczniki papierowe się przydają, zwłaszcza w toaletach, ale też i w barze. Jak wiadomo, możliwe jest kupowanie posiłków najróżniejszego typu, nie tylko jeżeli chodzi o popcorn i colę. Coraz więcej kin oferuje szeroką gamę menu, a to wymaga zastosowania wielu urządzeń i produktów spożywczych, co też może generować bałagan i zabrudzenia. Ręczniki papierowe przydadzą się więc przede wszystkim do wycierania rąk, a także czyszczenia powierzchni i blatów. Zazwyczaj korzysta się tutaj albo ze standardowych rolek, albo z papieru w składce, który dozować można z zamontowanego podajnika. Tu także najlepiej jeżeli wybierze się papier dobrej jakości i z certyfikatami.