Jakie są opinie o sztucznej trawie?

Trawa syntetyczna to hit ostatnich lat. Sprawdza się zarówno w ogrodzie oraz na balkonie, jak i w przestrzeni publicznej. Wszędzie tam, gdzie trudno zachować piękny zielony dywan z naturalnej trawy, zastosowanie znajdzie ta sztuczna marki Epufloorgrass. Obecna technologia jest wysoko rozwinięta, a sztuczna trawa ogrodowa miękka jak świeżo skoszona łąka!

Epufloorgrass – lider na rynku trawy syntetycznej

Firma Epufloorgrass od lat jest liderem na rynku trawy syntetycznej. Produkty, które dystrybuuje, nie tylko zdobią ogrody na terenie całej Europy, ale leżą też na wielu profesjonalnych boiskach piłkarskich.

Wieloletnie doświadczenie i doskonała znajomość rynku sprawiają, że Epufloorgrass cieszy się ogromnym zaufaniem wśród klientów.

Zastosowanie sztucznej trawy

Sztuczna trawa ma zastosowanie dekoracyjne lub użytkowe. Można ją położyć na tarasie balkonie lub w ogrodzie. Każde podłoże da się przystosować do tego, by ułożyć na nim sztuczną trawę. Jej montaż jest prosty i nie wymaga ani specjalnych narzędzi, ani znajomości zaawansowanej technologii.

W praktyce na mniejszej powierzchni (taras, balkon) trawę można bez problemu położyć samodzielnie. W przypadku dużego areału, warto zatrudnić firmę, która oczyści podłoże z kamieni i korzeni oraz je wyrówna. Wtedy prace mogą pójść znacznie sprawniej.

Trawa syntetyczna sprawdza się również na obiektach sportowych, takich jak boiska, korty, bieżnie, przestrzeń do fitnessu. W wielu miastach sztuczna trawa zdobi także place zabaw. Wszystko dlatego, że o wiele łatwiej utrzymać ją w nienaruszonym stanie, a w okresie pylenia nie jest żadnym zagrożeniem dla wrażliwych na alergię dzieci.

Rodzaje sztucznej trawy

Sztuczna trawa przeznaczona na tereny użytkowe zwykle wykonana jest z krótszych i twardszych włókien. Wynika to z tego, że taki trawiasty dywan musi znieść o wiele więcej i powinien być bardziej odporny na zużycie.

Ci, których interesuje sztuczna trawa na balkon, taras, czy do ogrodu, mają znacznie szerszy wybór produktów. Syntetyczną trawę ozdobną można podzielić przez wzgląd na:
– kolor (jeden lub kilka odcieni zieleni, np. Epufloor Nobel 40 mm)
– wysokość włókien (10-40 mm)
– miękkość (za najbardziej miękką uznaje się trawę Epufloor Velvet 30 mm)

Zalety posiadania trawy syntetycznej w ogrodzie

Sztuczna trawa ogrodowa to inwestycja na lata. Nie każdy może poświęcić czas na pielęgnację naturalnego trawnika (nawodnienie, nawożenie, regularne koszenie). Nie w każdych warunkach też można wyhodować piękny zielony trawnik bez chwastów.

Do największych zalet trawy syntetycznej należą:
– odporność na warunki atmosferyczne (deszcz, mróz, promieniowanie UV)
– świetna izolacja podłoża (dlatego sztuczna trawa wypiera z balkonów i tarasów płytki)
– wygoda i brak kosztów utrzymania
– bezpieczeństwo – sztuczna trawa jest wolna od alergenów, poza tym zapewnia stabilność i dobrze amortyzuje dziecięce upadki

Sztuczną trawę doceniają także właściciele czworonogów, które nie rozkopują ogrodu, by ukryć kość lub inną zdobycz. Samo podłoże jest dla nich całkowicie bezpieczne.

Pierwsze trawniki syntetyczne były twarde i strukturą przypominały wycieraczki leżące przed drzwiami wielkopowierzchniowych sklepów. Dziś sztuczna trawa i w dotyku, i z uwagi na wygląd do złudzenia przypomina zadbany naturalny trawnik. Ten jednak, w odróżnieniu od trawy syntetycznej, nie zawsze się udaje i nigdy nie wygląda perfekcyjnie.