Koci styl – zabawki dla kota

W domowym mruczku, choć niewinnym z wyglądu, ciągle drzemią instynkty jego dzikich braci. Jego wewnętrzny, “pierwotny kot”  chce bronić swoich zasobów i swojego terytorium, a także polować nawet wtedy, gdy czeka na niego pełna miska najlepszego mięsa. Zadowolony kot to taki, który realizować może wszystkie swoje instynktowne potrzeby. Dlatego też konieczne jest zapewnienie mu wystarczającej ilości zabawy, która imitować będzie polowanie. Jakie zabawki dla kota sprawdzą się do tego najlepiej?

Wielki łowca w małym ciele – zabawa z opiekunem

Wybierając prezenty dla kota, warto kierować się bezpieczeństwem ich użytkowania i oczywiście frajdą, jaką dać mogą naszym pupilom. W zabawie kot rozładowuje swoje emocje i nadmiar energii, ćwiczy koordynację swoich ruchów oraz refleks. Dobra zabawa imituje polowanie i stanowi ujście naturalnych instynktów. Najlepsze do wspólnej zabawy są tak zwane wędki. Prawidłowo poruszane przez opiekunów pobudzają kota do zachowań zgodnych z jego łańcuchem łowieckim – obserwacji, skradania się, pogoni i w końcu zabicia swojej ofiary. Wędka z piórkami lub taka zakończona miękkimi pomponami to doskonały pomysł na wspólne spędzanie czasu ze zwierzakiem, który w dodatku nie grozi zadrapaniami na dłoniach opiekuna.

Samotny łowca – piłki, piłeczki, małe myszki

Na rynku znajdziemy także takie zabawki dla kota, którymi nasz pupil z powodzeniem bawić się może sam. Niewielkie przedmioty przypominające kształtem myszki albo toczące się po podłodze piłeczki potrafią zaangażować kota na długi czas. Dla kocich nerwusów sprawdzi się kulka z kocimiętki, która nie tylko pobudzi do aktywności, ale dodatkowo wyciszy emocje i uspokoi kota. Natomiast najwytrwalsi łowcy pokochają zabawki aktywizujące i interaktywne, na przykład koci labirynt, do którego wrzucić można ulubione smaczki. Ich upolowanie zajmie pupilowi nieco czasu, ale jak wiadomo, złapana zdobycz smakuje lepiej niż ta podana wprost do miski!

Pudeł, pudełeczek i kartonów nigdy dość!

Dobrze zaopatrzony sklep dla kota w swojej ofercie ma nie tylko zabawki. Znajdziemy tam masę najróżniejszych akcesoriów, bez których nie obejdzie się żaden kot ani jego opiekun. Nowością są kartony modułowe. A jak wiadomo, każdy kot kocha pudełka! Wyposażone w najróżniejsze otwory kartony są świetnym miejscem do zabawy w chowanego z opiekunem lub innymi kotami. Zapewniają też bezpieczne miejsce na odpoczynek i drzemkę. Za ich pomocą każde pomieszczenie w domu zamienić można we wspaniały, wielopoziomowy plac zabaw, z którego koty będą mogły obserwować całe swoje otoczenie. Zapewni to frajdę zwierzakom, ale i zabezpieczy nasze meble przed ich wszędobylskimi pazurkami. Bo wybierając prezenty dla kota, warto pomyśleć także i o sobie.