Kopanie bitcoinów. Jak to właściwie działa? Czy każdy może zostać wirtualnym górnikiem?

Jesteś osobą zainteresowaną światem bitcoinów? Jeżeli nie wiesz jeszcze zbyt wiele na temat kryptowalut, zapoznaj się z poniższym wpisem, który otworzy ci furtkę do świata wirtualnego górnictwa. Od czego należy zacząć podczas przygotowywania się do zarabiania na koparkach wirtualnych walut?

1. Wyposaż się w sprzęt odpowiedni do kopania.

Jeżeli chcesz rozpocząć wydobycie bitcoina, pierwszym krokiem będzie zdobycie sprzętu, który ci to umożliwi. Na początku historii związanej z bitcoinem tak zwani internetowi kopacze wydobywali walutę za pośrednictwem swoich zwykłych, domowych komputerów i obecnych wówczas na rynku kart graficznych. W dzisiejszych czasach system nieco się rozwinął i taka moc obliczeniowa mogłaby nie być wystarczającą. Korzystanie z domowego komputera lub laptopa, który służy nam do pisania i oglądania filmów, może nie zadowolić nas wynikami. Taki sprzęt, nawet jeżeli kopałby bitcoin, wydobywałby bardzo małe ilości.

Dziś do kopania bitcoinów przeznaczony jest przystosowany do tego sprzęt komputerowy, który został stworzony z myślą o kopaniu kryptowalut. Sprzęt tego rodzaju zazwyczaj jest drogi, natomiast jego stworzenie jest trudne i zajmuje dużo czasu. Jeżeli chodzi jednak o możliwości, które stwarza podczas kopania bitcoina, są one zadziwiająco efektywne. Jeżeli jesteśmy już w posiadaniu sprzętu, który został zbudowany specjalnie z myślą o zapełnianiu portfela wirtualnymi pieniędzmi, musimy wyposażyć się w odpowiedni portfel.

2. Zdobądź wirtualny portfel walutowy.

Czym dokładnie jest taki rodzaj portfela? Jest to twoje własne konto, na które będziesz otrzymywał i przechowywał zgromadzone przez swój sprzęt bitcoiny. Każda kryptowaluta posiada swój własny rodzaj portfel, dlatego też istotne jest, aby w tym przypadku wyposażyć się w portfel, który będzie przechowywał bitcoiny. Założenie go pozwoli ci na płacenie za zakupy w internecie za pośrednictwem bitcoinów lub spieniężenie uzyskanej waluty.

Każdy portfel, który posłuży do przechowywania kryptowalut, zostanie wyposażony w swój indywidualny adres. Nasz portfel otrzyma unikalną kombinację znaków, symboli i liter, która może wyglądać na przykład tak:

18ukxpD1eqnVjux13ehEz8r4d8py1dSdzw

Jeżeli chodzi o sposób działania tego rodzaju portfela, nie różni się on zbytnio od klasycznego konta bankowego, z którym każdy z nas jest dobrze zapoznany. Nasz unikalny klucz wygenerowany na potrzeby portfela bitcoin jest czymś w rodzaju numeru konta bankowego. Jeżeli będziemy chcieli, aby ktoś wysłał pieniądze na nasz portfel bitcoinowy, musimy wysłać tej osobie nasz adres publiczny.

Adresy publiczne przypisane do portfeli z bitcoinem pozwalają na wgląd do transakcji, które przeszły przez dany portfel. Z kolei nasz klucz prywatny, który jest wygenerowanym, unikalnym kodem zapewnia nam anonimowość. Każdy, kto jest zainteresowany założeniem swojego własnego portfela bitcoinowego, musi pamiętać o tym, że utrata klucza prywatnego związana jest z utratą bitcoinów, które zgromadzimy w portfelu. Musimy zatem dołożyć wszelkich starań związanych z zabezpieczeniem podczas przechowywania naszego kodu.

Istnieje wiele rodzajów portfeli. Od oprogramowania, które zapewnia bezpieczeństwo wysokiego poziomu po proste w użyciu portfele dla amatorów. Niektóre z portfeli posiadają też możliwość zmieniania rodzaju kryptowaluty, którą będziemy przechowywać. Jeżeli jesteśmy jednak zdecydowania na to, aby używać swojej koparki do wydobycia bitcoina, warto na początek wyposażyć się w prosty portfel, bez zbędnych funkcji. Takie działanie pozwoli nam szybciej zapoznać się z podstawami kryptowalut i lepiej opanować ich obsługę.

3. Znajdź swój tak zwany “mining pool”.

Nawet jeżeli wyposażymy się w najlepszy sprzęt do kopania kryptowalut, nie zdobędziemy zadowalającej nas ilości bitcoina. Pojedyncza maszyna nie jest w stanie konkurować z farmami koparek, które ludzie tworzą na całym świecie. Tak zwane farmy wydobywcze to zazwyczaj ogromne pomieszczenia lub magazyny, które posiadają wiele koparek kryptowalut działających nieustannie 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Mimo tego, że kopanie bitcoina na własną rękę nie jest opłacalne, nie oznacza to, że nie możemy poradzić sobie w inny sposób. Musimy znaleźć sobie w internecie program zrzeszający kryptowalutowych górników. Pogramy, które są przeznaczone do zrzeszania indywidualistów posiadających sprzęt do kopania, mają za zadanie zebrać jak największą ilość osób i połączyć moc obliczeniową ich urządzeń. Zebrana moc obliczeniowa zbiera wówczas zadowalającą ilość kryptowaluty.

Pogram zrzeszający ludzi wydobywających bitcoiny co jakiś czas rozdziela między osobami ilość wydobytej waluty zgodnie z ilością mocy obliczeniowej, którą dana osoba wnosi do programu.

Dla osób początkujących zalecane jest skorzystanie z programu znanego pod nazwą Slush Pool.

Slush Pool jest jednym z pierwszych programów, które zrzeszają kopaczy kryptowalut. W środowisku górników internetowych uznaje się go za najbardziej bezpieczny pod względem wypłacalności. Jego akredytacja pochodzi również z prostoty w obsłudze. Dlatego też chętnie wykorzystują go początkujący, którzy dopiero zapoznają się z funkcjami programów służących do kopania kryptowalut.

4. Zacznij swój biznes wydobywczy!

Po wyczerpujących przygotowaniach nadszedł czas na to, aby podłączyć swój sprzęt do szybkiego internetu i zacząć zarabiać swoje pierwsze bitcoiny. Pamiętaj o dokładnym wypełnieniu wszelkich informacji związanych z portfelem kryptowalutowym podczas podłączania programu wydobywczego i ciesz się wynikami, które osiągnie twój sprzęt.

Źródło: https://odkryjbitcoin.pl/mining-bitcoin/