Korzyści płynące z korzystanie z przenośnych toalet

Przenośne toalety są bardzo przydatne. Wynajem toalet przenośnych może być również bardzo przydatny, gdy nie ma instalacji wodno-kanalizacyjnej w danym obszarze, np. na placu budowy.

Niektóre miejsca, w których mogą być potrzebne przenośne toalety to:

  • Place budowy
  • Koncerty
  • Festiwale/wydarzenia
  • Śluby na świeżym powietrzu
  • Targi handlowe
  • Stadiony
  • Parkingi publiczne
  • Kempingi
  • Obszary klęski żywiołowej
  • Plaże

Oto kilka praktycznych faktów na temat wielu korzyści płynących z wynajmu przenośnych toalet

Oszczędzają wodę

Jedną z najważniejszych zalet z korzystania przenośnych toalet jest to, że pozwalają one zaoszczędzić ogromne ilości wody. Tradycyjna toaleta zużywa średnio od 8 do 12 litrów wody na jedno spłukanie, podczas gdy przenośna toaleta z 20-litrowym zbiornikiem na wodę i przy użyciu biodegradowalnych produktów dezynfekujących może być spłukiwana nawet do 300 razy.

Przenośne toalety chronią wodę

Toalety przenośne posiadają własny zbiornik na ścieki, co pozwala na ich samowystarczalność i działanie bez konieczności podłączenia do sieci kanalizacyjnej. Po użyciu zbiorniki te są okresowo opróżniane przez profesjonalne firmy sprzątające i przewożone do najbliższej oczyszczalni ścieków, aby ścieki mogły zostać odpowiednio oczyszczone. Z tego powodu przenośne toalety przyczyniają się do redukcji zanieczyszczeń i ochrony ekosystemów wokół zbiorników wodnych i warstw wodonośnych.

Wydajność, komfort i higiena

Przeciętnie człowiek spędza w toalecie około 18 minut dziennie. Czas ten znacznie się wydłuża, gdy w miejscu pracy nie ma toalety. Posiadanie przenośnej toalety w miejscu pracy zwiększa wydajność, ponieważ pracownicy nie muszą odchodzić od swoich stanowisk pracy, aby skorzystać z toalety. Pod tym względem branża budowlana jest najlepszym przykładem pod tym względem. Oprócz oszczędności czasu przenośne toalety są wyposażone w taki sposób, aby każdy czuł się komfortowo podczas korzystania z nich, co poprawia samopoczucie, higienę i zdrowie pracowników.

Możliwość dostosowania toalet przenośnych do każdego środowiska

Ponieważ są one bardzo łatwe w transporcie i montażu oraz nie muszą być podłączone do kanalizacji, toalety przenośne można umieścić niemal wszędzie. Ich duża mobilność sprawia, że są idealne do instalacji w każdym środowisku, łatwo dostosowując się do różnych okazji. Dzięki temu są one bardzo praktyczne na imprezach i budowach, gdzie trudno byłoby skorzystać z tradycyjnej toalety.

Toalety przenośnie pomagają w trudnych sytuacjach

Kiedy dochodzi do klęski żywiołowej, kanalizacja lub systemy sanitarne mogą nie funkcjonować prawidłowo, co może powodować niehigieniczne warunki, które w wyniku skażonej wody mogą prowadzić do chorób takich jak cholera lub czerwonka.

W takich przypadkach przenośne toalety mogą okazać się bardzo pomocne w obliczu trzęsień ziemi, powodzi, tajfunów, tornad itp. Dzięki zastosowaniu przenośnych toalet świadczona jest istotna usługa, która dodaje godności ofiarom i zapobiega dalszemu cierpieniu, z korzyścią nie tylko dla osób dotkniętych katastrofą, ale także dla ekip ratunkowych, pracowników organizacji pozarządowych i pracowników publicznych.

Więcej informacji: https://skip-recycling.pl/toalety-przenosne.html