Które manekiny najlepiej nadają się na ekspozycję w sklepie?

Czasy, w których ubrania były prezentowane tylko na wieszakach lub identycznych manekinach, już dawno minęły. Obecnie klient oczekuje, że stroje będą prezentowane w interesujący, atrakcyjny sposób i nie będą musiały go zdejmować ze stojaka, aby zobaczyć jego formę. Dlatego tak ważne jest, aby idealnie dopasować manekiny, które zamierzasz kupić, do asortymentu i rodzaju sklepu. Który manekin jest wtedy najlepszy?

Obecnie na rynku działają firmy specjalizujące się w produkcji wysokiej jakości manekinów z nowoczesnych materiałów. Gwarantuje to, że są trwałe, lekkie i można je zamówić w praktycznie dowolnym rozmiarze lub pozie, co zapewnia więcej opcji wyświetlania różnych elementów odzieży. Nowoczesne manekiny nie przypominają już tych używanych w sklepach kilka dekad temu, zarówno pod względem jakości, jak i formy. Są teraz bardziej skuteczne w zachęcaniu potencjalnych klientów do wejścia do środka i odkrycia, co sklep ma do zaoferowania. Wysokiej jakości manekiny można również wykorzystać do prezentacji i podkreślenia drobnych szczegółów akcesoriów i biżuterii, w tym pierścionków, naszyjników, bransoletek, szalików i czapek.

Wybierając manekiny pamiętaj, aby wybrać te, które najlepiej podkreślą charakter prezentowanej kolekcji. Na przykład manekiny o eleganckich pozach i smukłej sylwetce są zalecane do butików, a czasem warto inwestować nawet w awangardowe manekiny o nowoczesnej formie.

Sklepom sportowym zaleca się stosowanie manekinów w dynamicznych pozach imitujących ruch, np. Podczas biegania lub ćwiczeń.

Sieci sklepów oferujących odzież dla różnych grup wiekowych, płci i rozmiarów powinny wybierać manekiny odpowiadające kształtowi grupy docelowej klientów. Dlatego w tych sklepach często można zobaczyć nie tylko standardowe manekiny, ale także te do prezentacji odzieży dziecięcej, mody w rozmiarze plus i odzieży ciążowej.

Istnieje coraz więcej sklepów internetowych, które same wolą przygotowywać zdjęcia swoich produktów. Aby sprostać ich potrzebom, producenci manekinów produkują również specjalne modele, które świetnie wyglądają w ujęciach paczek.