Laser frakcyjny co2 – Jeden laser, wiele możliwości!

W ostatnich latach wiele mówi się o laserach frakcyjnych. To narzędzie, po które chętnie sięgają gabinety medycyny estetycznej. Laser frakcyjny CO2 to urządzenie, które pomaga w kompleksowym odmładzaniu i regeneracji skóry. Stosowany jest nie tylko w obrębie twarzy, ale również pomaga np. w usuwaniu rozstępów.

Jak działa laser frakcyjny CO2?

Zabiegi z użyciem lasera najsilniej pobudzają pracę włókien kolagenowych. Zadaniem urządzenia jest wykorzystanie fototermolizy do spowodowania mikrouszkodzeń skóry. Jednocześnie zachowuje on kolumienki zdrowej tkanki, dzięki czemu gojenie przebiega niezwykle szybko.

Przed zabiegiem skóra znieczulana jest za pomocą specjalnego kremu. To znacznie zmniejszy dyskomfort. Zamiast tego pacjent lub pacjentka odczuwać będzie ciepło. Oczy chronione są goglami. Lekarz wykonuje serię „strzałów laserowych” za pomocą specjalnej głowicy. Cały zabieg trwa około 30 minut.

Tuż po zabiegu, skóra będzie lekko obrzęknięta. Opuchlizna może utrzymywać się do 3 dni. Pierwsze efekty zauważysz już po tygodniu od wykonania zabiegu, a pełen rezultat ukaże się po około 3 tygodniach. Dla uzyskania jak najlepszych wyników, zaleca się powtórzenie go 2-3 razy.

Korzyści

Wykorzystanie lasera frakcyjnego CO2 przynosi cały szereg korzyści. Pomaga on przede wszystkim w pozbyciu się zmarszczek. Skóra po zabiegu staje się nie tylko ujędrniona i odżywiona, ale też o wiele gładsza. Poprawie ulega również owal twarzy.

Jest niezwykle ceniony przez osoby, które zmagają się z przebarwieniami skórnymi. Dzięki mikrouszkodzeniom można pozbyć się plamek, które często łączą się ze zmianami hormonalnymi (np. po ciąży).

Laser frakcyjny CO2 potrafi wesprzeć walkę również z bliznami: zarówno tymi potrądzikowymi, jak i z rozstępami. Przyczyni się do ich całkowitej likwidacji lub znacznego spłycenia – wiele zależy od głębokości blizn.

Możliwe jest także laserowe usuwanie naczynek Wrocław. To bardzo dobry sposób na domknięcie naczynek i zapobieganie powstawaniu dalszych uszkodzeń. Wykorzystanie urządzenie polecane jest osobom, które mają tendencję do pękających naczynek.

Przygotowanie

Niezależnie od tego, czy masz w planie usuwanie zmarszczek, blizn, wyrównanie kolorytu skóry czy laserowe usuwanie naczynek Wrocław, do zabiegu należy się odpowiednio przygotować.

  • Nie wykonuj przed zabiegiem żadnych peelingów bez konsultacji z lekarzem,
  • Odstaw leki, które w składzie zawierają kwas acetylosalicylowy, niesterydowe leki przeciwzapalne, preparaty zawierające witaminę A, C i E oraz kremy zawierające sterydy.