Materace ortopedyczne

To materace, który szybciej niż inne regenerują i odciążają mięśnie, ułatwiają utrzymanie prawidłowej postawy ciała w trakcie snu oraz równomiernie uciskają kręgosłup, przez co zapobiegają bólom mięśni, drętwieniu rąk i nóg czy sztywności szyi po przebudzeniu. Materac ortopedyczny pomaga zmniejszać bóle pleców, a także ułatwia utrzymanie prawidłowego krążenia, a przez to pośrednio ułatwia dotlenienie mięśni. Dobre materace ortopedyczne Bielsko- Biała lub materace Zielona Góra to materace medyczne. Mają one specjalne certyfikaty, które potwierdzają ich działanie.

Zalety materacy ortopedycznych:

Skuteczna regeneracja mięśni, do której prowadzi używanie materacy ortopedycznych pozwala zlikwidować napięcia powstałe w wyniku siedzenia zbyt wiele godzin przed komputerem, ale także po urazach. Działa też antyodleżynowo i wspomaga rehabilitację potrzebną po nabytych urazach. Materac ortopedyczny stanowi świetną profilaktykę dla kręgosłupa – pozwala spowolnić pogłębianie się wad postawy.  To wszystko zasługa odpowiedniego podparcia kręgosłupa w trakcie snu. Brak bólu pleców po nocy jest kolejną zaletą – używanie taki materacy pozwala również na pozbycie się wszelkich nieprzyjemnych dolegliwości po nocy, związanych ze spaniem w nieprawidłowej pozycji, takich jak drętwienia, sztywności czy mrowienie mięśni. Tego typu materace zapewniają wysoki komfort snu także u osób, które nie mają poważnych problemów z kręgosłupem, ale chcą się po prostu dobrze wysypiać i dbać o kręgosłup także w ciągu nocy.

Mimo wielu zalet tego rodzaju materaca, posiada on też kilka minusów które warto wziąć pod uwagę decydując się na zakup. Ortopedyczne materace mogą być drogim wydatkiem, ze względu na swoje dostosowania kosztują więcej niż tradycyjne. Wyższa twardość może być uznawana za wadę dla osób, które lubią spać na miękkim podłożu.

Kto powinien spać na materacu ortopedycznym?

Materace ortopedyczne są znakomitym wyborem dla osób z ograniczeniami ruchowymi – zarówno tym, które są całkowicie unieruchomione przez dłuższy czas, na przykład po zabiegu czy z powodu urazu, jak też osobom tylko częściowo ograniczonym ruchowo, na przykład osobom starszym. Są również dobre dla sportowców – oraz wszystkich osób, które intensywnie trenują. Materace ortopedyczne pozwalają szybciej regenerować mięśnie i odciążają kręgosłup podczas snu. Osobom z nieprawidłową postawą również poleca się ten rodzaj materacy- to typ polecany też tym, którzy w pracy nie mogą zachować prawidłowej postawy ciała. Materace ortopedyczne do spania są wtedy profilaktyką poważnych wad postawy, bo pomagają utrzymać kręgosłup w prawidłowej pozycji podczas przynajmniej ośmiu godzin snu. Poleca się je również osobom z bólami pleców – oraz tym ze stwierdzonymi problemami z kręgosłupem. Taki materac wywiera równomierny nacisk na wszystkie punkty kręgosłupa, dlatego pozwala zapobiec pogłębieniom wad.

Materace ortopedyczne a skala twardości materaca

Tradycyjne materace możesz kupić w twardościach, które określane są w skali H1 do H4, przy czym H1 to najbardziej miękki materac. Trochę inaczej jest jednak w przypadku materacy ortopedycznych. Ponieważ materac ortopedyczny na kręgosłup mają działać terapeutycznie, rozluźniać i regenerować mięśnie, jego twardość musi być podwyższona. Dlatego ten rodzaj materaca kupisz zazwyczaj w twardościach pomiędzy H3 a H5. Zdarzają się materace ortopedyczne do spania o twardości H2, są one jednak przeważnie przeznaczone dla osób o drobnej sylwetce i bardzo niskiej wadzie ciała.

Jaki materac ortopedyczny sprawdzi się najlepiej przy większej sylwetce – H3 czy H4? Jeśli generalnie nie lubisz twardego podłoża, wtedy H3 pozwoli Ci lepiej wypoczywać. Jednak osoby o wysokich wagach ciała, powyżej 90 kilogramów, powinny wybierać materace ortopedyczne o twardości H4. Podobnie taka twardość lepiej sprawdzi się w przypadku materacy dwuosobowych. Takie materace ortopedyczne do spania nie tylko lepiej regenerują mięśnie oplatające kręgosłup u obu partnerów, ale też są o wiele bardziej wytrzymałe i lepiej utrzymują swój pierwotny kształt.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem z materacami https://centrummateracy.com/