Monitorowanie efektywności urządzeń i produktów chemicznych do uzdatniania wody

Systemy uzdatniania wody wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu. Niezależnie od branży muszą sprawnie i efektywnie działać. Dlatego tak ważnym procesem jest ich monitorowanie. W kontrolowaniu pracy urządzeń i produktów chemicznych do uzdatniania wody skutecznie pomagają mierniki. Jakie mierniki wody są dostępne i na czym polega ich działanie? Sprawdź!

Skuteczne badanie wody przemysłowej

Monitorowanie efektywności urządzeń i produktów chemicznych do uzdatniania wody takich jak filtry, stacje zmiękczania wody czy środki do dezynfekcji pozwala utrzymać odpowiednią jakość wody. Stosowane w przemyśle mierniki wody analizując różne czynniki, wskazują na jej nieprawidłowe parametry. Dzięki nim można szybko i sprawnie zbadać stopień jej twardości czy zasolenia oraz sprawdzić poziom pH.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli mierników od różnych producentów. Jednymi z najczęściej stosowanych są urządzenia marki Eutech.

Tylko dobre mierniki gwarantują wiarygodne pomiary

Profesjonalne mierniki pH takie jak na przykład Eutech pH 6+ wykorzystywane są między innymi do badania jakości wody kotłowej i chłodzącej. Urządzenia te znajdują swoje zastosowanie także w rolnictwie. Ich działanie jest mocno zautomatyzowane. Opcjonalnie dostępne są w zestawach, zawierających wszystkie konieczne do kalibracji i wykonywania pomiarów elementy. Ponadto wyposażone są w duży, ułatwiający odczyt wyświetlacz LCD oraz wytrzymały stojak i gumową osłonę. Dzięki temu analiza wody może być przeprowadzana szybko i w wygodny dla użytkownika sposób.

“Profesjonalne mierniki przewodności takie jak modele Eutech Cond 6+ używane są zwłaszcza w rolnictwie podczas kontroli żywności i nawozów, ogrodnictwie czy do badania jakości wody przemysłowej. Urządzenia te umożliwiają szybkie, a przy tym dokładne pomiary przewodności lub TDS i podobnie, jak wyżej wspomniane mierniki pH, zapewniają komfortową i łatwą obsługę” – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy GLOBAL CONCEPTS 2000, która w swojej ofercie posiada mierniki Eutech.

Warto tutaj zaznaczyć, że dostępne są również kieszonkowe modele mierników. Dla przykładu – Eutech Eco Testr pH 2 i Eutech Eco Testr serii EC. Pierwsze przeznaczone są do pomiaru pH, a drugie do pomiarów przewodności. Oba doskonale sprawdzają się w rolnictwie, hodowli ryb, ogrodnictwie hydroponicznym czy galwanotechnice i innych środowiskach wodnych oraz ściekowych. Urządzenia te mogą być też wykorzystywane do prostych pomiarów laboratoryjnych.