Monitorowanie efektywności urządzeń i produktów chemicznych do uzdatniania wody

Systemy uzdatniania wody wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu. Niezależnie od branży muszą sprawnie i efektywnie działać. Dlatego tak ważnym procesem jest ich monitorowanie. W kontrolowaniu pracy urządzeń i produktów chemicznych do uzdatniania wody skutecznie pomagają mierniki. Jakie mierniki wody są dostępne i na czym polega ich działanie? Sprawdź!

Skuteczne badanie wody przemysłowej

Monitorowanie efektywności urządzeń i produktów chemicznych do uzdatniania wody takich jak filtry, stacje zmiękczania wody czy środki do dezynfekcji pozwala utrzymać odpowiednią jakość wody. Stosowane w przemyśle mierniki wody analizując różne czynniki, wskazują na jej nieprawidłowe parametry. Dzięki nim można szybko i sprawnie zbadać stopień jej twardości czy zasolenia oraz sprawdzić poziom pH.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli mierników od różnych producentów. Jednymi z najczęściej stosowanych są urządzenia marki Eutech.

Tylko dobre mierniki gwarantują wiarygodne pomiary

Profesjonalne mierniki pH takie jak na przykład Eutech pH 6+ wykorzystywane są między innymi do badania jakości wody kotłowej i chłodzącej. Urządzenia te znajdują swoje zastosowanie także w rolnictwie. Ich działanie jest mocno zautomatyzowane. Opcjonalnie dostępne są w zestawach, zawierających wszystkie konieczne do kalibracji i wykonywania pomiarów elementy. Ponadto wyposażone są w duży, ułatwiający odczyt wyświetlacz LCD oraz wytrzymały stojak i gumową osłonę. Dzięki temu analiza wody może być przeprowadzana szybko i w wygodny dla użytkownika sposób.

“Profesjonalne mierniki przewodności takie jak modele Eutech Cond 6+ używane są zwłaszcza w rolnictwie podczas kontroli żywności i nawozów, ogrodnictwie czy do badania jakości wody przemysłowej. Urządzenia te umożliwiają szybkie, a przy tym dokładne pomiary przewodności lub TDS i podobnie, jak wyżej wspomniane mierniki pH, zapewniają komfortową i łatwą obsługę” – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy GLOBAL CONCEPTS 2000, która w swojej ofercie posiada mierniki Eutech.

Warto tutaj zaznaczyć, że dostępne są również kieszonkowe modele mierników. Dla przykładu – Eutech Eco Testr pH 2 i Eutech Eco Testr serii EC. Pierwsze przeznaczone są do pomiaru pH, a drugie do pomiarów przewodności. Oba doskonale sprawdzają się w rolnictwie, hodowli ryb, ogrodnictwie hydroponicznym czy galwanotechnice i innych środowiskach wodnych oraz ściekowych. Urządzenia te mogą być też wykorzystywane do prostych pomiarów laboratoryjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *