Najbardziej popularna seria gier na PS5

PlayStation Store daje dostęp do najlepszych gier na PS5. Jedną z najpopularniejszych serii jest Assassin’s Creed. Czego możemy spodziewać się po tym tytule?

Przygodowe gry na PS5

Gaming sprawia, że najbardziej fantastyczne światy mogą być w zasięgu ręki. Najnowsza technologia powoduje, że gracz czuje się częścią fabuły, może w niej uczestniczyć na jeszcze wyższym poziomie niż dotychczas. Szczególnie odczuwamy to podczas gier przygodowych na najnowszym modelu konsoli. 

Postacie rodem z mitologii w God of War oraz dzielni bohaterowie The Last of Us próbujący przetrwać w postapokaliptycznym świecie to jedne z propozycji przygodowych gier na PlayStation 5. Nie można też zapomnieć o jedynej w swoim rodzaju serii Assassin’s Creed.

Dzięki możliwościom dysku SSD, najlepszym kartom graficznych i rozbudowanemu procesorowi światy wyobrażone stają się niczym prawdziwe rzeczywistości, które wciągają do siebie graczy. 

Fabuła Assassin’s Creed

Gry z serii Assassin’s Creed były niesamowitym sukcesem już w pierwszej odsłonie. 

Najważniejszym wątkiem gry są zmagania bractwa asasynów z templariuszami, które toczą się od zarania dziejów. Główny bohater korzysta z maszyny pomagające odczytać ludzkie DNA i dzięki temu wejść w rzeczywistości swoich przodków. Dzięki temu poznajemy historię, w której współczesność przeplata się z różnymi epokami. 

Przy kolejnych edycjach gier poruszamy się po dwunastowiecznej Florencji, Hiszpanii za czasów Kolumba, cesarskiego Rzymu, kolonialnej Ameryce, ery Wikingów w Europie, czy starożytnej Grecji. 

Obecnie w grę możemy zgrać na urządzeniach mobilnych, komputerach osobistych i przede wszystkim konsolach. W ostatnim typie urządzeń gra sprawdza się najlepiej i daje graczom największe możliwości. 

Gra stworzona dla każdego

Assassin’s Creed jako gra na PlayStation jest niesamowicie rozbudowana. Gracz oddaje się różnorodnym misjom, ma zdobywać przedmioty oraz walczyć, ale także pozyskiwać umiejętności i poznawać otaczający go świat. Możliwość ingerencji sprawia, że Assassin staje się rozrywką na długie godziny. 

Polska wersja językowa powoduje, że gra jest idealna dla każdego gracza. Powtarzalny sposób przedstawiania akcji sprawia, że mimo coraz bardziej zaawansowanych edycji, po opanowaniu sposobu poruszania się w pierwszej części, z łatwością przejdziemy do kolejnych.

Nad fabułą gry pracowali nie tylko wybitni graficy oraz projektanci, ale też sztab historyków oraz religioznawców. Wszystko po to żeby realia były jak najlepiej oddane. 

Jak pokazuje seria Assassin’s Creed gry PS5 nie tylko dostarczają rozrywki na najwyższym poziomie, ale też mogą być swego rodzaju lekcją dla graczy, którzy poznają inne epoki oraz zwyczaje żyjących w nich ludzi.