Najbardziej potrzebne funkcje w nowoczesnych telefonach

Nawigacja, kamera, aparat, odtwarzacz muzyki, komunikator to funkcje smartfonów, które każdy już doskonale zna. Nowoczesne telefony kryją w sobie nieodkryte dotąd możliwości. Nie wielu w pełni wykorzystuje możliwości sprzętu jak i pojawiających się ciągle nowych aplikacji. Istnieje wiele funkcji smartfonów, które są mniej znane jednak bardzo przydatne w codziennym użytkowaniu. 

Najnowsze funkcje smartfonów

Na rynku regularnie pojawiają się nowe, innowacyjne rozwiązania, które nie są jeszcze stosowane powszechnie. Jednak można je znaleźć już z wybranych modelach, zwykle u tych z wyższej półki cenowej. Funkcje te często można włączyć w menu lub korzystać z nich w szczególnych przypadkach. Opcjonalne nowości można wymienić na przykład:

  • eSIM jest to technologia dzięki, której można korzystać z telefonu przy użyciu cyfrowej karty sim bez posiadania tradycyjnej, fizycznej karty SIM. 
  • Większa częstotliwość odświeżania ekranu, sprawdzi się w przypadku osób, które lubią gry na telefonie. Podwyższona częstotliwość wpływa na płynniejsze ruchy obiektów na ekranie
  • Technologia 5G to zdecydowanie wyższa prędkość transferu danych 
  • Wi-Fi Calling jest ciekawym rozwiązaniem dla oszczędności rachunków za telefon. Wystarczy wybrać tą funkcję w ustawieniach i korzystać z możliwości rozmów telefonicznych za pomocą dostępnego Wi-Fi
  • VoLTE jest to technologia, która zapewnia połączenia głosowe za użyciem sieci 4G LTE. Dzięki tej opcji uzyska się o wiele lepszą jakość dźwięku podczas rozmowy

Przydatne funkcje

Aby móc korzystać z nowych funkcji, nie zawsze oznacza to z zakupem nowego telefonu. W wielu przypadkach wystarczy zadbać o regularne aktualizacje oprogramowania. Dzięki temu smartfon będzie mógł instalować nowe, przydatne rozwiązania. Smartfon może być również ciekawym narzędziem do pracy. Telefony posiadają wiele wspaniałych funkcji, których bez przeszkód można używać, pracując w biurze. Możliwość tworzenia odręcznych notatek za pomocą specjalnego rysika, nanosić dopiski w plikach, kalendarzu to idealne rozwiązanie również dla studentów.

Pozostałe funkcje

Telefony mają niezliczone ukryte, a zarazem ciekawe funkcje, wystarczy pogrzebać w ustawieniach, aby odkryć:

  • Podręczny tłumacz jest to aplikacja, która posiada bazę z ponad 100 różnymi językami. Można wpisać tekst lub zrobić zdjęcie a Google przetłumaczy na wybrany język.
  • Podręczny skaner – aplikacja przekonwertuje zdjęcie w taki sposób, aby dokumenty były wygodne do czytania
  • Hot spot jest to technologia dzięki, której smartfon może udostępnić internet innym użytkownikom. 

Oferta nowoczesnych smartfonów dostępna jest pod adresem https://gsm24.pl/12-smartfony.