Nakładka na materac, czyli jak poprawić komfort snu.

Przeprowadzając się do nowego domu, lub remontując dom albo mieszkanie, myślimy także o sypialni – jej aranżacji, wyposażeniu i odpowiednim wyszykowaniu wszystkiego tak, aby jak najbardziej komfortowo nam się w niej spało i odpoczywało. Myśląc więc o sypialni, na pewno także pomyślimy w pierwszej kolejności o wygodnym i nowym łóżku, na którym będziemy sypiać sami lub z partnerem.

Dysponując większym pomieszczeniem przeznaczonym na sypialnię, na pewno będziemy starali się wybrać też duże łóżko, przystosowane do pasującego do niego materaca. Na rynku znajdziemy wiele sklepów, w tym także internetowych, w których znajdziemy pasujący i odpowiedni dla nas materac. Co jednak, gdy mamy już łóżko oraz materac, lub posiadamy starszy tapczan albo sofę i to właśnie na niej planujemy spać, chociaż staje się ona niestety coraz mniej wygodna i zaczyna przyprawiać o bóle pleców i nieprzespane noce. Czy dla takich osób jest jakiś ratunek, jakieś wyjście, które pozwoli przywrócić komfort spania, bez kupowania nowego materaca i łóżka, co może wiązać się przecież ze sporym wydatkiem.

Nakładki zmiękczające lub utwardzające.

Tu właśnie do akcji wkroczyć może nakładka na materac. W sklepach oferujących materace i dodatki, takich jak np. sklep Materacnawymiar.pl, możemy znaleźć nakładki w poświęconym im oddzielnym dziale https://materacnawymiar.pl/pl/c/Nakladki-na-materace/31. Nakładka na materac to rozwiązanie dla osób, które pragną zwiększyć komfort swojego wypoczynku i spania, ale bez wymiany łóżka lub materaca. Jeśli łóżko albo materac, nie są w tragicznej kondycji, a tylko zmienił się ich stopień twardości, co odczuwamy poprzez niewygodne leżenie, ból pleców, nieprawidłową pozycję leżenia, można to wszystko zniwelować i skorygować właśnie dzięki nakładce na materac. Co ważne, w wielu przypadkach możemy także zamówić nakładkę na materac na indywidualny i dopasowany dla naszych potrzeb wymiar.

Wykonana na indywidualny wymiar nakładka na materac,sprawdzić się może także jako wygodne siedzisko na starej sofie lub fotelu, zmieniając powierzchnię siedzenia. W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać, nakładka na materac może utwardzić lub zmiękczyć powierzchnię spania lub siedzenia. Należy więc po prostu dobrać produkt z odpowiednim wypełnieniem.

Jeżeli potrzebujemy usztywnienia i utwardzenia powierzchni na której będziemy leżeć lub siedzieć, to powinniśmy rozejrzeć się za nakładką, w której warstwę wypełnienia stanowi kokos. Warstwa kokosa, tak samo zresztą jak i w materacu kokosowym, posiada właściwości utwardzające i znakomicie może się sprawdzić w sytuacji, gdy nasz stary materac, sofa lub tapczan po prostu są już dość mocno wygniecione i powierzchnia ich jest zbyt miękka, przez co jest niewygodna w użytkowaniu.

W przypadku, gdy potrzebujemy bardzo sprężystej i miękkiej nakładki, możemy rozważyć zakup produktu wykonanego z pianki elastycznej. Mięsista, elastyczna pianka, świetnie podniesie komfort spania, zmiękczy powierzchnię zbyt twardą, poprawi jakość snu. Taką nakładkę możemy też użyć, jeśli chcielibyśmy połączyć dwa materace w jeden, wówczas kładąc nakładkę na materac uzyskujemy jednolitą, wygodną powierzchnię.

Wybierając nakładkę wykonaną z pianki Visco, posiadającej pamięć kształtu, oraz warstwy lateksu, możemy liczyć na dobre zmiękczenie i znakomite podparcie pleców. Dodatkowo nakładka taka świetnie sprawdzi się latem oraz zimą, gdyż dzięki kanalikom obecnym w warstwie lateksowej, nakładka zapewni świetną cyrkulację powietrza, powstrzymując tym samym pocenie się oraz rozwój bakterii.

Jak widać nakładki mogą w różnoraki sposób wpływać na poprawę wygody naszego spania i odpoczynku na łóżku. Jeżeli nie wiemy, który rodzaj nakładki będzie dla nas najkorzystniejszy i który warto wybrać, dobrze jest skorzystać z pomocy sprzedawcy lub doradcy w sklepie, który zaprezentuje nam i omówi dostępne modele.

Ochrona przez zabrudzeniami.

Oprócz funkcji poprawy komfortu leżenia lub siedzenia, nakładka na materac może także pomóc w ochronie materaca przez zabrudzeniami. Stosując dodatkowo pokrowiec, znacznie łatwiej będzie nam go zdjąć z nakładki, niż z całego materaca, aby móc ją uprać. Nakładka chroni materac, jego górną powierzchnię przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, mogącymi uszkodzić lub pobrudzić materac.

Nakładki mają zatem wiele funkcji i wiele też dobrego mogą uczynić dla naszego wypoczynku i snu. Warto więc zainteresować się tym dodatkiem do materaca, jeśli zależy nam na poprawie komfortu spania.

(artykuł sponsorowany)