Nietypowe atrakcje w Gdańsku

Spędzając wakacje nad morzem, warto odwiedzić Trójmiasto, a w szczególności Gdańsk – miasto oferujące mnóstwo atrakcji. Słynie ono z licznych zabytków, klimatycznych kamienic, ekskluzywnych lokali i restauracji, niezliczonej ilości muzeów oraz wielu ciekawych wydarzeń artystyczno-rozrywkowych. W Gdańsku trudno się nudzić. Poniżej prezentujemy nietypowe atrakcje, które dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń.

1. Brama Żuraw

Kto był przynajmniej raz w Gdańsku, z pewnością słyszał o Żurawiu. Ten unikatowy zabytkowy dźwig portowy usytuowany nad rzeką Motławą zachwyca nietypowym kształtem. Wybudowany w XV wieku Żuraw jest jednym z najstarszych i największych dźwigów portowych średniowiecznej Europy. Osadzony pomiędzy dwiema basztami o drewnianej konstrukcji jest jednym z symboli miasta wartym odwiedzenia.

2. Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem”

To idealne miejsce na wypoczynek z całą rodziną. Tu najmłodsi mają niepowtarzalną możliwość karmienia zwierząt. Mini ZOO znajdujące się w miejscowości Żukczyn koło Gdańska oferuje wiele atrakcji. Tu można pogłaskać i dotknąć wiele gatunków zwierząt. Kozy, świnki, pawie, owieczki, kucyki, emu, daniele czy liczne gatunki egzotycznych ptaków zachwycą zarówno dużych, jak i małych miłośników zwierząt.

3. Brama Wyżynna

Miłośnicy podziwiania zabytków architektonicznych mogą udać się na Wały Jagiellońskie i tam podziwiać prawdziwą perełkę – Bramę Wyżynną zwaną Bramą Wysoką. Masywna forma budowli opierająca się na wpływach włoskich powstała w XVI wieku i zachwyca swoją niepowtarzalną estetyką do dziś. Na fasadzie zachodniej i na wschodniej można podziwiać unikalne reliefy oraz sentencje łacińskie. Reliefy zachwycają niepowtarzalnym kształtem oraz oryginalną stylistyką.

4. Europejskie Centrum Solidarności

Spędzając urlop w Gdańsku, warto w wolnej chwili zajrzeć do Europejskiego Centrum Solidarności znajdującego się przy ulicy Solidarności. Tu znajdują się liczne ekspozycje dotyczące historii Solidarności, osób z nią związanych, oraz zmian, jakie dokonały się pod jej wpływem zarówno w Polskie, jak i w Europie.

5. Muzeum Bursztynu

Ponad 1000 eksponatów wartych zobaczenia znajduje się w Muzeum Bursztynu. Osoby spędzające wakacje w Trójmieście koniecznie powinny zajrzeć do muzeum mieszczącego się w budynku Wielkiego Młyna na Starym Mieście. Jeśli chodzi o wczasy nad morzem Gdańsk ma wiele do zaoferowania w kwestii tego typu atrakcji. W Muzeum Bursztynu można zobaczyć liczne bryłki z inkluzjami sprzed 40 mln lat, a także rozmaite wytwory współczesnych artystów wyrabiających prawdziwe arcydzieła w bursztynie pochodzące z kraju i ze świata.

6. Gdański Ogród Zoologiczny

Przy ulicy Karwieńskiej znajduje się Gdańskie ZOO, w którym znajdują się liczne gatunki zwierząt z różnych kontynentów. Tu można zobaczyć żółwie, zebry, żyrafy, żubry, wilki, ptaki egzotyczne, wielbłądy, małpy, tygrysy, słonie, serwale, lwy, łosie i wiele innych przedstawicieli królestwa fauny. Warto wybrać się na pieszy spacer z całą rodziną po ogrodzie zoologicznym lub skorzystać z przejażdżek Turbo Ślimakiem.

7. Ulica Elektryków

To wyjątkowe miejsce, w którym znajdują się liczne kluby, puby i dyskoteki. Tym, czym szczególnie charakteryzuje ulica Elektryczna to niesamowity industrialny, postoczniowy klimat. Miejsce to szczególnie tętni życiem wieczorem, jednak w ciągu dnia również można tu spotkać wiele osób spędzających wolny czas w kawiarniach i modnych restauracjach.

8. Koło Widokowe

Osoby niemające lęku wysokości mogą skorzystać z Koła Widokowego AmberSky. Siedząc na wygodnej gondoli, wjeżdża się na wysokość 50 metrów. Widoki są imponujące, można podziwiać stare miasto i wiele zabytków z wysoka. Cztery obroty zapewnią niesamowite wrażenia, na długo pozostając w pamięci.