Nowoczesna chirurgia stomatologiczna w trosce o Twój uśmiech

W celu osiągnięcia pięknego i zdrowego uśmiechu stosuje się wiele różnorodnych metod. Podstawą jest zadbanie o prawidłową higienę oraz prowadzenie odpowiedniej profilaktyki. Dzięki systematycznym wizytom w gabinecie stomatologicznym ograniczamy ryzyko wystąpienia chorób. W przypadku zaniedbania narażeni jesteśmy na możliwość wystąpienia poważniejszych dolegliwości. Ich skutecznym leczeniem zajmuje się chirurgia stomatologiczna.

Chirurgia stomatologiczna – oferowane możliwości leczenia

Chirurgia stomatologiczna Kraków zajmuje się przede wszystkim leczeniem zaawansowanych chorób zębów oraz dziąseł. Sprawdza się w przypadku, gdy metody stomatologii zachowawczej są niewystarczające. Za jej sprawą możliwe jest ratowanie zniszczonych zębów przed ich całkowitym usunięciem. Z uwagi na to, że zabieg ten przeprowadzany jest w warunkach chirurgicznych, konieczne jest, by wykonywał go doświadczony specjalista. Chirurgia stomatologiczna Kraków oferuje bezbolesne, w pełni bezpieczne zabiegi, takie jak chirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego, plastykę wędzidełka, ekstrakcję, nacięcie ropnia, czy też resekcję wierzchołka zęba.  

Ortodoncja – ciesz się zdrowym i pięknym uśmiechem

Wszelkiego rodzaju wady zgryzu w mniejszym lub większym stopniu utrudniają codzienne funkcjonowanie. Krzywe uzębienie sprzyja powstawaniu próchnicy, utrudnia odpowiednie szczotkowanie zębów, w których mogą pozostawać resztki pokarmu, a także może wpływać na niekorzystny i nieatrakcyjny wygląd. Niepodjęcie leczenia we wczesnym etapie oraz ignorowanie występujących problemów, może doprowadzić do poważniejszych powikłań, które w przyszłości będą o wiele trudniejsze do wyleczenia. Komplikacje te wpływają nie tylko na nasz stan zdrowia, ale również na estetykę twarzy. Ortodoncja Kraków zajmuje się profilaktyką oraz pomaga leczyć różnego rodzaju wady zgryzu, wady szczękowo-twarzowe zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Prawidłowe zdiagnozowanie oraz rozpoczęcie leczenia we wczesnym wieku daje jednak o wiele bardziej efektywne rezultaty.

Dentysta – skuteczne leczenie dla Ciebie i Twojej rodziny

By otrzymać pełną diagnostykę, na podstawie której możemy podjąć odpowiednie leczenie, pierwszym krokiem jest wybranie się do specjalistycznego gabinetu stomatologicznego. Tam, po krótkiej konsultacji, dentysta Kraków pomaga ustalić dostosowany do wymagań i potrzeb pacjenta plan leczenia oraz wprowadza skuteczną profilaktykę. Za sprawą wykwalifikowanej kadry stomatologicznej oraz specjalistycznego sprzętu, leczenie to gwarancja usług na najwyższym poziomie.