O reklamie zewnętrznej

Reklama świetlna Łódź czy inna forma reklamy zewnętrznej cieszy się dużym powodzeniem. Umożliwia ona identyfikację reklamowanego lokalu i marki, a także jest nośnikiem treści reklamowej. Zobacz, kiedy powstały pierwsze szyldy i jak rozwijała się reklama zewnętrzna na świecie, a także poznaj ofertę firmy reklamowej Łódź.

Pierwsze egipskie szyldy

Reklama zewnętrzna, taka jak reklama świetlna Łódź ma swój początek już w najstarszych cywilizacjach. Podobno najstarsze prototypy dzisiejszych szyldów miały miejsce trzy tysiące lat temu w pobliżu Teb. Pewien Egipcjanin szukał zbiegłego niewolnika i umieszczał ogłoszenia oferujące nagrodę za znalezienie swojej „zguby”. Dzisiaj może to wydawać się nam dziwaczne, bo zwykliśmy nie traktować ludzi jak przedmioty, ale początki bywają różne i charakterystyczne dla danej cywilizacji. Z kolei w Pompejach archeolodzy wykopali napisy reklamowe, które umieszczano na budowlach. Co ciekawe, napisy te opiniowały usługi prostytutek. Ciekawa jest historia reklamy zewnętrznej w USA, gdyż tam biznes outdorowy hamował przez długi czas rozwój wydawnictw. Reklamę zewnętrzną rozwinął natomiast w tym kraju dopiero biznes cyrkowy. Wkrótce reklama tego typu rozwinęła się w Stanach Zjednoczonych na dobre i powstały marki stworzone przez O.J, Cusacka czy Gunninga. Konkurencja między biznesmenami była duża i nieuczciwa – dochodziło często do zrywania oraz zaklejania plakatów. Aby tego uniknąć, zaczęto oficjalnie wynajmować powierzchnie reklamowe od właścicieli nieruchomości i wznosić specjalne konstrukcje, aby na nich umieścić plakaty.

Firma reklamowa Łódź – oferta

W Polsce dopiero w 1991 roku powstały pierwsze firmy zajmujące się reklamą zewnętrzną. Wkrótce powstało Stowarzyszenie Reklamy Zewnętrznej, do którego w 1996 roku należało 18 agencji reklamowych. Wkrótce do Polski wkroczyły zagraniczne koncerny reklamowe. Zauważyły one potencjał na polskim rynku reklamy zewnętrznej. W międzyczasie (2001) zakazano reklamowania na biliboardach wyrobów tytoniowych. Zakazano także reklamy piwa. W 2008 roku nastąpiło załamanie rynku reklamowego, związane ze światowym kryzysem gospodarczym. Lecz wkrótce reklama zewnętrzna znów się odrodziła. Nastąpił XXI wiek. Powstały:

W dodatku można było agencję reklamową wyszukiwać wpisując takie właśnie frazy w wyszukiwarkę internetową. Agencja reklamowa Develop Zone to kreatywne studio reklamy wizualnej w Łodzi. Firma ta projektuje i montuje nie tylko reklamę zewnętrzną, ale także wewnętrzną i internetową. Na bazie wieloletniego doświadczenia zbudowała bogatą ofertę. Ofertę kompleksową. W skład oferty wchodzą na przykład ułatwiające lokalizację firmy kasetony reklamowe. To wyjątkowo wszechstronna forma reklamy. Kasetony są tworzone i montowane na terenie Łodzi. Identyfikację obiektu umożliwiają również szyldy Łódź, czyli tablice reklamowe. Szyldy Łódź pełnią głównie funkcję informacyjną, ale także promocyjną. W ofercie jest również oklejanie witryn folią. Jest to folia o dużej wytrzymałości i dostosowana do trudnych warunków klimatycznych. Z kolei wyjątkowo skutecznym nośnikiem przekazu reklamowego są wydruki wielkoformatowe.