Obrączki ślubne: dostępne są różne opcje

Wybór obrączek ślubnych to ważne zadanie, przed którym prędzej lub później staje każda para narzeczonych chcących powiedzieć sakramentalne „tak” przed ołtarzem. Symbolika obrączek ślubnych jest związana z miłością oraz wiernością podjętemu raz wyborowi. Jakiego rodzaju obrączki ślubne można obecnie zamówić? Które z nich cieszą się największą popularnością? Na co zwrócić uwagę szukając obrączek dla siebie?

Obrączki ślubne: Złoto, srebro czy platyna?

Najbardziej powszechnym modelem obrączek ślubnych są klasyczne obrączki ślubne wykonane z żółtego złota. Większość osób myśląc o obrączkach ma przed oczami właśnie taki obrazek – dwa złote krążki w kolorze żółto-złocistym. Okazuje się jednak, że obecnie nie tylko same żółte złoto może stanowić materiał do wykonania obrączek. Niektóre pary młode decydują się także na zakup obrączek z białego złota, które doskonale komponuje się ze srebrną biżuterią. Alternatywą dla takiego rozwiązania będzie platyna, pallad  białe lub klasyczne srebro. Narzeczeni, którzy lubią styl retro oraz vintage powinni również zwrócić uwagę na modele wykonane z tytanu.

A może obrączki z grawerem?

Bardzo ciekawą opcją jest zamówienie obrączek ślubnych z grawerem. Personalizacja obrączek poprzez wygrawerowanie na ich wewnętrznej stronie daty ślubu, imienia współmałżonka lub słów np. „Kocham Cię”, „Do śmierci” lub „Na zawsze razem” może stanowić świetne rozwiązanie. Taki napis będzie jeszcze dodatkowo przypominał – nawet po latach – o złożonej obietnicy miłości. Grawer może pojawić się także po zewnętrznej stronie obrączek ślubnych. Warto dokładnie przemyśleć słowa, które zostaną uwiecznione. Istotny będzie także rozmiar i rodzaj czcionki użytej do grawerowania wybranego napisu. Spersonalizowanie obrączek przez maszynowy lub ręczny grawer może sprawić, że ich symbolika będzie przemawiać do pary młodej jeszcze mocniej.

Ozdobne obrączki ślubne

Obrączki ślubne z ozdobnikami w postaci kryształków, żłobień na pierścieniu lub połączenia srebra i żółtego złota w jednym modelu to ciekawa tendencja, która jest wyraźnie widoczna na rynku biżuteryjnym. Co więcej, spotyka się ozdobne obrączki, które są identyczne – takie same dla kobiety i mężczyzny, ale również połączenia w postaci klasycznej i pozbawionej zdobień obrączki męskiej oraz zdobnej obrączki kobiecej. Obecnie obrączki ślubne mogą stanowić także biżuterię. Świadczą o tym szczególnie modele glamour z dużą ilością ozdób. Tego typu obrączki są bardzo oryginalną opcją. Piękne żłobienia oraz ozdobne elementy umieszczone na obrączkach ślubnych prezentują się bardzo ciekawie.