Odkurzacz przemysłowy – niezastąpiony przy pracach remontowych i utrzymaniu porządku w domu

Podczas prac remontowych oraz porządkowych w domu i ogrodzie warto postawić na dobrej klasy odkurzacz przemysłowy. Zapewni on komfort użytkowania, pomoże w pozbyciu się nawet największych zanieczyszczeń a przede wszystkim będzie bezpieczny w użytkowaniu. Odkurzacz przemysłowy Karcher jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla firm budowlanych jak i przeciętnego użytkownika poszukującego skutecznego i solidnego odkurzacza.

Dlaczego warto wybrać odkurzacz przemysłowy?

Regułą jest, że odkurzacze przemysłowe zostały stworzone z myślą o wykonywaniu prac remontowych w domu oraz w różnego typu przedsiębiorstwach. Doskonale sprawdzają się do sprzątania po pracach remontowych, odkurzaniu trudnych, ciężko zabrudzonych powierzchni, odkurzania na mokro a także prania. W związku z dużą funkcjonalnością odkurzaczy przemysłowych Karcher warto urządzenia te wykorzystywać także w domu czy we własnym ogrodzie. Do najważniejszych zalet odkurzaczy przemysłowych firmy Karcher należy zaliczyć:

  • sprawdzają się doskonale do uprzątnięcia tarasu oraz do prac ogrodowych,
  • posiadają funkcję dmuchawy która umożliwia pozbycie się liści oraz przesunięcie ich w prosty sposób w jedno miejsce,
  • doskonale radzą sobie ze sprzątaniem pyłu poremontowego,
  • jest idealny do sprzątania sierści zwierząt (w podłóg oraz tapicerki) oraz naniesionego piasku i ziemi przez zwierzęta z zewnątrz, sprawdza się podczas sprzątania klatek mniejszych zwierząt,
  • pozwala na dokładne pozbycie się zanieczyszczeń z mebli oraz dywanów dzięki funkcjom odkurzania na mokro, niektóre modele posiadają także funkcję prania która sprawdzi się szczególnie w przypadku rodzin posiadających małe dzieci,
  • sprawdza się podczas sprzątania samochodu, odkurzacz przemysłowy Karcher sprawdzi się podczas sprzątania takich zabrudzeń jak zaschnięte błoto, kurz czy piasek.

Zalety posiadania odkurzacza przemysłowego Karcher

Firma Karcher swoje początki datuje na pierwszą połowę XX wieku a przełomowym momentem był rok 1950 kiedy firma opatentowała pierwsze dostępne w Europie urządzenie czyszczące z funkcją podgrzewania wody. Marka ta znana jest z wysokiej klasy urządzeń przemysłowych i do użytku domowego oraz cen odpowiadających jakości produkowanych urządzeń. Odkurzacze przemysłowe są dostępne dla każdego i posiadają wiele zalet takich jak wysoką moc, długi zasięg kabla, lekką, trwałą i stabilną konstrukcję, wielozadaniowość (praca na mokro i na sucho, funkcja wydmuchu).

Odkurzacz przemysłowy Karcher to gwarancja najwyższej jakości pracy. Daje komfort użytkowania oraz posiada wszystkie niezbędne atesty. W związku z dużą popularnością marki w Polsce serwis oraz znalezienie części zamiennych do odkurzacza jest proste i szybkie.

Rodzaje odkurzaczy przemysłowych Karcher – jaki wybrać?

Karcher oferuje trzy klasy odkurzaczy przemysłowych w zależności od potrze użytkownika i zastosowania

  • klasa L (low) – idealny do usuwania zanieczyszczeń po remoncie oraz pyłów stolarskich. Odkurzacz przemysłowy karcher o tej mocy idealnie sprawdzi się w domu.
  • klasa M (medium) – odkurzacz tej klasy dostosowany jest do prac sprzątających po bardziej zaawansowanych pracach budowlanych. Poradzi sobie z zanieczyszczeniami powstałymi w wyniku prac z drewnem, murem, kamieniem czy tynkiem.
  • klasa H (high) – najmocniejsza klasa odkurzaczy, mogą pochłaniać drobinki niebezpiecznych substancji powstałych podczas prac takie jak azbest czy pleśń.

Odkurzacze przemysłowe karcher są dostępne w opcjach workowych oraz bezworkowych. Worki na pył zapobiegają przed rozprzestrzenianiem się go na zewnątrz oraz pozwalają bezpiecznie pozbyć się odpadów. Opcje bezworkowe charakteryzują się większą mocą ssania dzięki czemu odkurzacz jest w stanie poradzić sobie z największymi zanieczyszczeniami.