Organizacja imprez – jaki sprzęt jest niezbędny?

Aby zorganizować koncert, dużą imprezę, targi albo innego rodzaju event, niezbędne jest wykorzystanie odpowiedniego sprzętu. Szczególnie istotne są agregaty prądotwórcze. Co jeszcze jest potrzebne? Dowiedz się z poniższego artykułu.

  1. Agregat prądotwórczy cichy i mocny
  2. Dobrej jakości sprzęt audio

Agregat prądotwórczy cichy i mocny

Jak już wspomniano wcześniej, podstawowym rodzajem sprzętu niezbędnego do zorganizowania dużego eventu jest agregat prądotwórczy. Wynajem od profesjonalnej firmy, takiej jak eventserwis.com jest najlepszą formą pozyskania tego rodzaju urządzenia, zwłaszcza dla osób, które nie planują regularnej czy też częstej organizacji wspomnianych wydarzeń. Decydując się na konkretny agregat prądotwórczy, warto wziąć pod uwagę jego moc podawaną w KVA, czyli kilovoltoamperach. Konkretna wartość jest maksymalną mocą bierną danego generatora, przekładającą się również na tzw. moc czynną, która jest określana w KW. W zależności od potrzeb danego wydarzenia, można zdecydować się na agregat prądotwórczy 100 kw 10kw 40kw albo o innej mocy. Dla dobra zasilanych urządzeń oraz samej maszyny zaleca się, aby agregat pracował długotrwale przy obciążeniu wynoszącym 70-80%. Co ważne, moc maksymalna powinna być wykorzystywana przez określony czas, najlepiej w czasie do 1 godziny co 12 godzin. Ponadto bardzo ważny jest również cały osprzęt, czyli kable, gniazdka, wtyczki itp. Powinny one idealnie pasować do mocy oraz funkcjonalności reszty sprzętu. Ważna jest np. grubość i długość przewodów, liczba gniazdek itp.

Najlepiej jest skonsultować kwestię wynajmu konkretnego urządzenia ze specjalistami. Doświadczona firma zajmująca się od lat tego rodzaju usługami z pewnością fachowo i sprawnie doradzi klientom w doborze najbardziej odpowiedniego urządzenia, dopasowanego do konkretnego rodzaju imprezy.

Dobrej jakości sprzęt audio

Kolejnym niezbędnym rodzajem sprzętu wykorzystywanym na różnego rodzaju imprezach, zwłaszcza muzycznych, jest dobrej jakości, profesjonalny sprzęt grający. W jego skład wchodzi cały szereg mniejszych urządzeń, takich jak głośniki, mikrofony, kompleksowe okablowanie oraz wiele innych akcesoriów. W zależności od miejsca wykorzystania (np. na zewnątrz albo w środku obiektów) czy też wielkości wydarzenia, można zdecydować się na różne modele i rodzaje systemów nagłośnieniowych. Podobnie jak w przypadku agregatów prądotwórczych, najlepiej jest zakupić albo wynająć je od wyspecjalizowanej w tym zakresie firmy, zajmującej się zawodowo świadczeniem wspomnianych usług.