Otulacze bambusowe dla niemowląt- bezpieczeństwo i delikatność nie tylko dla najmłodszych

Skompletowanie idealnej wyprawki dla noworodka stanowi nie lada wyzwanie, szczególnie dla tych, którzy zostają rodzicami po raz pierwszy. Odpowiednia butelka do karmienia, ubranka w dopasowanym rozmiarze czy dobrej jakości laktator już raczej nie budzą zdziwienia. Ale chociaż niezwykle istotne, to nie są one jedynymi rzeczami, które powinny się znaleźć wśród niemowlęcych akcesoriów. Wiele kontrowersji i stresu budzi sen maluszka. W nowym środowisku trudno przystosować mu się do otoczenia, dlatego wiele niemowlaków ma problemy ze snem. Jednym z ciekawszych rozwiązań, który w doskonały sposób wycisza i koi, sprowadzając spokojny sen, jest otulacz bambusowy dla niemowląt.

Sen otulony miękkością

Kiedy noworodek opuszcza brzuch mamy zostaje pozbawiony wielu czynników, które ułatwiały mu funkcjonowanie. Narażone na odruch Moro, puszczone całkiem wolno rączki, powodują ogromny dyskomfort, wybudzając ze snu. Otulacz bambusowy, który otula niemowlę, zapobiega temu nieprzyjemnemu uczuciu, dając komfort warunków zbliżonych do tych sprzed porodu. Dodatkową zaletą otulaczy jest to, że są one bezpieczne do tego stopnia, że zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia SIDS. Miękki i cechujący się właściwościami termoizolacyjnymi otulacz bambusowy to również gwarancja podtrzymywania odpowiedniej temperatury, co jest niezwykle ważne w przypadku małych dzieci, które potrzebują czasu, by wykształcić odpowiedni system termoregulacji ciała.

Wyjątkowo bezpieczne otulacze bambusowe dla niemowląt

Opatrzone certyfikatem OEKO-TEX 100 oraz posiadające dyplom GOTS otulacze bambusowe to gwarancja naturalnych materiałów, bezpiecznych dla delikatnej i wrażliwej skóry niemowlaka. Dlatego otulacze bambusowe nie podrażniają, a co za tym idzie nie powodują dyskomfortu maleństwa, które nie może powiedzieć o tym, co jest dla niego przykre. Właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne zapobiegają rozwojowi niebezpiecznych mikroorganizmów, powodujących choroby.  

Otulacz bambusowy wielofunkcyjny

Zadań, które może spełnić otulacz dla niemowlaka jest bardzo dużo. Sprawdzi się nie tylko do snu, ale także w każdym przypadku uspokojenia maluszka. Czy to z powodu przemęczenia, bolesnej kolki, czy wyżynających ząbków otulacz ukoi bóle i lęki, spowodowane przykrymi dolegliwościami. W czasie podróży spełni rolę okrycia nawet dla starszego dziecka, a dla młodszego posłuży jako podkład do przewijania. Dzięki dużej chłonności tkaniny otulacz bambusowy będzie też doskonały, jako ręcznik. A w słoneczne dni zabezpieczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dzięki temu wszechstronnemu zastosowaniu otulacz dla niemowląt może stanowić swego rodzaju przytulankę dziecka, dla którego będzie synonimem bezpieczeństwa i spokoju. Warto więc umieścić otulacz na liście z wyprawką dla noworodka, by już od pierwszych dni podarować maleństwu rzecz, która wprowadzi do jego życia ład, tak potrzebny w czasie adaptacji do warunków poza brzuchem mamy.

Otulacz bambusowy z charakterem

Dzięki wielu wzorom otulacza bambusowego, każdy rodzic wybierze coś odpowiedniego dla indywidualnych upodobań i potrzeb. Delikatne kwiatowe wzory, typowo chłopięce samochody czy kolorowe zwierzątka z pewnością dopasują się do aranżacji wnętrza pokoiku dziecięcego, dodając mu uroku. A niekrzykliwe, stonowane barwy zostaną łatwo zaakceptowane przez dziecko.