Parkingi przy lotniskach – 4 największe zalety

Parkingi stanowią nieodłączny element infrastruktury portów lotniczych. Ułatwiają organizację podróży z uwagi na możliwość pozostawienia auta zarówno na czas krótszego, jak i dłuższego wyjazdu. Oto największe zalety, jakimi się odznaczają.

Bezpieczeństwo samochodu

Na lotnisko najwygodniej jest wybrać się własnym samochodem – zwłaszcza że przeważnie do pokonania jest spora odległość i nie w każdym przypadku w rachubę wchodzi dojazd publicznymi środkami transportu. Warto jednak mieć sprawdzone miejsce, w którym można zostawić pojazd bez obawy, że zostanie on skradziony czy uszkodzony. Tutaj właśnie z pomocą przychodzą parkingi przy lotniskach, które są monitorowane całą dobę przez wszystkie dni w tygodniu. Niejednokrotnie mają też zapewniony nadzór w postaci ochrony.

Wygodna rezerwacja miejsca

Firmy takie jak Grupa Interparking, która obsługuje podziemny parking Kraków Balice na 450 miejsc, ułatwiają klientom rezerwację miejsc postojowych poprzez proste w obsłudze formularze elektroniczne. Wystarczy podać datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia parkowania, aby mieć pewność, że miejsce będzie wolne w określonym terminie. To ogromne udogodnienie dla każdej osoby, która planuje podróż samolotem.

Atrakcyjne stawki

Z uwagi na dużą konkurencję operatorzy omawianej usługi dokładają wszelakich starań, aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Kluczową rolę w tym kontekście odgrywają opłaty za parkowanie, które zwykle brane są pod uwagę w pierwszej kolejności przez klientów zainteresowanych pozostawieniem auta na parkingu przy lotnisku. Mają oni zatem wybór – wystarczy porównać cenniki obowiązujące w poszczególnych firmach.

Transfer pod terminal

Decydując się na skorzystanie z usługi parkowania, warto wcześniej sprawdzić, czy dany operator proponuje w cenie transfer pod terminal. Na ogół nie trzeba za to dodatkowo płacić, ale nie jest to regułą. Niemniej takie rozwiązanie to jeszcze jeden ukłon w stronę podróżnych, którym zależy na czasie i sprawnej organizacji całego wyjazdu.