Peruki – kiedy i dla kogo?

Zapewne wielu z was w dzieciństwie, m.in. na bal przebierańców prosiło rodziców o peruki syntetyczne, dzięki których mogliście wcielić się w dowolną postać, a nie należały one do najdroższych. Jest to nakrycie głowy, zwykle w formie dowolnej fryzury. Wykonane są z włosów naturalnych, wtedy mowa jest o perukach naturalnych lub sztucznych, które nazywamy perukami syntetycznymi. Nie da się ukryć, że jest to dla niektórych przydatny element garderoby, dzięki któremu mogą dowolnie zmieniać wygląd. Dla innych peruka jest świetnym lekarstwem w przypadku problemów z włosami. Zazwyczaj, gdy jest prawidłowo założona, ciężko jest wykryć nawet z najbliższej odległości, że nie jest to naturalna “czupryna”.

Peruki – dla kogo one właściwie są?

Głównymi klientami, którzy kupują peruki są osoby, które ze względu na posiadanie różnych chorób, straciły całkowicie włosy lub w znaczący sposób się one przerzedziły. Często klientami nabywającymi tego typu przedmioty są osoby, które zwycięsko zakończyło chemioterapie. Jest to poniekąd pewien bodziec psychologiczny dla takich osób. Pozwala uwierzyć we własne siły i możliwości, poczuć się komfortowo, aby nie zwracać uwagi nadmiernej ilości przechodniów. Niestety kobiety, które utraciły swoje włosy nie czują się pewnie siebie, a peruka może być doskonałą motywacją do dalszego działania.

Peruka w showbiznesie

Często zdarzają się również sytuacje, w których peruki są używane na scenie lub podczas wystąpień w telewizji na żywo. Niektóre aktorki, które odgrywają główną rolę w filmie opartym na faktach, aby upodobnić się w maksymalny sposób do bohaterki, zakładają odpowiednią perukę, dzięki czemu na czas nagrywania filmu czy też serialu nie muszą zmieniać swojego wyglądu w rzeczywistości. Jest to również doskonała okazja, aby coś w sobie zmienić. Niektóre kobiety używają peruki, aby sprawdzić jak wyglądałyby w całkowicie odmiennej kolorystyce i innym uczesaniu. Najpopularniejsze panie takie jak Jennifer Lopez czy Beyonce, także posiadają peruki naturalne. Są one droższe od syntetycznych, ale włosy po wielu stylizacjach zaczynają się robić coraz słabsze i zniszczone, a tak popularne gwiazdy nie mogą sobie pozwolić na zły wizerunek, stąd konieczność noszenia takich dodatków.

Peruka jako doskonały sposób, żeby się ukryć

Są także i tacy, którzy peruki potrzebują tylko po to, aby nie być rozpoznanym. Często kobiety pracujące w biurze agencji detektywistycznej, aby nie zostać rozpoznane, używają tego typu akcesoriów. Mogą podążać za dowolną osobowością, nie zdradzając przy tym swojego wizerunku, jednocześnie nie wzbudzając żadnych podejrzeń. Podobnie robiły popularne gwiazdy, które choć przez chwilę chciały wyjść na miasto jak wszyscy i nie zostać rozpoznanym.