Praca w Niemczech przez agencję – wypłata w euro czy w złotówkach

Wyjeżdżając do pracy w Niemczech przez polską agencję pracy najczęściej mamy możliwość wyboru, w jakiej walucie będziemy otrzymywali wynagrodzenie. Wiele osób z wygody decyduje się na wypłatę w złotówkach. Nie muszą one otwierać konta walutowego w banku w Polsce. Czy opłaca się wypłata pensji w złotówkach? A może w lepszej sytuacji są osoby, które otworzyły konto walutowe? Wymiana walut w kantorze jest banalnie prosta. Kiedy tracimy na wymianie euro na złotówki, a kiedy zyskujemy? Sprawdźmy!

Wypłata w złotówkach – wymiana walut w kantorze po niskim kursie

Praca za granicą opłaca się dla wielu pracowników z Polski. Oferty pracy w Niemczech dla budowlańców, elektryków, opiekunów osób starszych oraz pracowników sezonowych kuszą wiele osób. Agencje pracy organizują transport, zakwaterowanie oraz pracę na cały etat. Wiele firm zatrudnia pracowników bez znajomości języka niemieckiego oraz bez doświadczenia w pracy za granicą. Wyjeżdżając pierwszy raz do pracy do Niemiec najczęściej nie posiadamy konta walutowego w Polsce. Firmy wychodząc nam naprzeciw oferują nam wypłatę pensji w złotówkach. Zadowoleni, że nie musimy otwierać rachunku walutowego, tak naprawdę tracimy na tym duże pieniądze. Wymiana waluty przez firmę odbywa się bowiem po kursie euro w dniu przelewu wynagrodzenia. Kurs euro może być tego dnia bardzo niski. Pracodawcy jest to na rękę. Pracownikowi znacznie mniej. Dlatego lepiej jest wziąć wypłatę w euro i wymienić w kantorze.

Wypłata w euro – wymiana walut po korzystnym kursie

Posiadając konto walutowe możemy śledzić kurs euro. Świetnie nadaje się do tego https://kantormax.net/. W każdej chwili możemy wymienić euro na złotówki. Na wymianie waluty w kantorze po korzystnym kursie zyskamy nawet kilkaset złotych. Wymiana waluty trwa kilka minut. Jeśli więc nie potrzebujemy całej gotówki, możemy wymienić tylko tyle euro, ile potrzebujemy na opłatę rachunków oraz na życie dla członków naszej rodziny w Polsce. Resztę zostawiamy w euro i czekamy na korzystny kurs waluty. Wymiana waluty, jeśli będziemy jej dokonywać przemyślanie, po roku pracy może przynieść nam oszczędności, które pozwolą nam na wyjazd na urlop.

Są ludzie, którzy zarabiają na wymianie waluty. W czasach, kiedy królowały kantory stacjonarne, były one ich drugim domem. Dziś kantor internetowy widnieje na ich ekranie telefonu komórkowego. Z niecierpliwością czekają oni na powiadomienie o korzystnym kursie euro, dolara, funta etc. Wymiana walut zapewnia im życie na dostatnim poziomie.