Przyczepka czy bagażnik rowerowy- jak lepiej transportować rower?

Nie ukrywajmy, ale coraz częściej decydujemy się na to, by wyjechać samochodem w góry lub inne tereny zielone. Tam z kolei decydujemy się zamknąć nasz pojazd i ruszyć na przejażdżkę rowerową. Nie da się bowiem ukryć, że to właśnie wszelakie przejażdżki rowerowe obecnie doceniamy sobie o wiele bardziej. Jest to bowiem świetny sposób, chociażby na to, by zafundować sobie niezapomniany trening i co najważniejsze, spędzić przyjemnie i aktywnie czas na świeżym powietrzu. Niemniej jednak pojawia się odwieczny problem z tym, jak najlepiej zabrać ze sobą rower w podróż? Okazuje się, że do wyboru mamy zarówno bagażnik rowerowy, jak i tradycyjną przyczepkę. Co więc warto wybrać?

Czy wypożyczenie przyczepki z plandeką się sprawdzi podczas transportu rowerów?

Przyczepka z plandeką wynajem to z pewnością korzystne rozwiązanie w wielu sytuacjach. Przyczepki te sprawdzą się bowiem zarówno podczas przeprowadzek, wakacji czy wielu innych kwestii, w których musimy przetransportować nieco większe gabaryty. Jednak czy wynajem takich przyczepek stanie się równie korzystnym rozwiązaniem w momencie, kiedy chcemy zabrać ze sobą rowery? Otóż śmiało można powiedzieć, że tak naprawdę absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie w tym, by rowery do tej przyczepki “zapakować”. Warto jednak mieć na uwadze, że koniecznie będzie odkręcenie co najmniej jednego koła, by rowery mogły się bezpiecznie znaleźć w środku przyczepki. Można więc powiedzieć, że choć rozwiązanie to jest możliwe, to jednak nie musi być ono najwygodniejsze?

Wynajem bagażnika rowerowego- korzystniejsza opcja dla roweru

Jeśli nie chcemy odkręcać kół i zbytnio męczyć się z transportem naszego, własnego roweru, wówczas bagażnik rowerowy wynajem staje się dla nas idealnym rozwiązaniem. Montuje się go zwykle na dachu samochodu, a na nim można bezpiecznie ustawić rowery. Nie ma potrzeba odkręcania kół czy innych demontażów. Wystarczy rowery w takim bagażniku odpowiednio zabezpieczyć, a dojadą one z nami prosto do celu.

Bagażnik czy przyczepka w przypadku transportu roweru?

Nie da się ukryć, że w momencie kiedy do zabrania mamy ze sobą wyłącznie nasz rower, wówczas przyczepka wcale nie będzie dla nas tak problematycznym i karkołomnym rozwiązaniem. Niemniej jednak w momencie, kiedy to z całą rodziną ruszamy na rowerowe wakacje, wówczas nie ma lepszego rozwiązania niż bagażnik rowerowy. Dzięki niemu przetransportujemy nasze jednoślady w szybki i niezwykle wygodny sposób, a dodatkowo nie musimy demontować ich poszczególnych komponentów.