Psy na diecie – czym je karmić?

Niektóre zwierzęta muszą przestrzegać specjalnych diet, jest to związane z chorobami układu pokarmowego lub moczowego, ale też z występowaniem alergii. Uczulenia u psów wcale nie są rzadkością. Czworonogi wykazują często objawy alergii związane z podawaniem karmy zwierającej zboża lub mięso drobiowe. Alergia na pokarm wiąże się ze zmianą jadłospisu zwierzaka, warto wtedy zdecydować się na specjalną karmę dla psa alergika.

Karmy dla zwierząt z alergiami

Żywienie psów, które nie tolerują białek zboża lub źle reagują na drób w pożywieniu, wcale nie jest skomplikowane i kosztowne. Producenci karmy weterynaryjnej komponują karmy, które są bezpieczne dla większości zwierząt. Karma dla psa alergika zawiera wszystkie niezbędne składniki pokarmowe, których zwierzę potrzebuje, aby zachować zdrowie oraz witalność. Wśród potrzebnych makro i mikroelementów znajdują się optymalne dawki żelaza oraz wapnia. Karma może być wzbogacona w witaminy oraz w białko roślinne pochodzące z warzyw i z owoców. W skład karmy mogą wchodzić też zioła, które korzystnie wpływają na zdrowie pupila. Wartościowe karmy dla psów alergików dostępne są na stronie https://lugers.pl/pol_m_Pies_Karma-dla-psa_Diety-weterynaryjne-dla-psow_Alergia-474.html. Produkty zostały opracowane na podstawie wiedzy lekarzy weterynarii, powstały w trosce o zwierzęta. Właściwe pożywienie niweluje nieprzyjemne objawy alergii, jakimi jest swędzenie, wypadanie sierści oraz zaczerwienienia skóry psa.

Co wchodzi w skład karmy dla zwierząt z uczuleniami?

Specjalistyczna karma dla psa alergika w swoim składzie nie zawiera najpopularniejszych alergenów. Zwykle skomponowane są z wysokiej jakości mięsa cielęcego lub jagnięcego. Zwierają też korzystnie działające oleje, które wspomagają pracę układu krwionośnego oraz nerwowego zwierząt. Witaminy i prebiotyki wpływają na układ pokarmowy oraz na wygląd i na zachowanie psa. Dobrze odżywione zwierzę jest energiczne i chętne do zabawy. Dodatki roślinne poprawiają trawienie zwierząt, co wpływa na ich samopoczucie. Mokra karma dla psa alergika w wygodnych puszkach to łatwy sposób na dozowanie porcji jedzenia dla zwierzęcia. Otwartą puszkę można przechowywać w lodówce. Kompozycja, zapach oraz konsystencja karmy sprawia, że pies chętnie ją zjada. Weterynaryjne karmy bez zbóż mogą być podawane psom wszystkich ras i w każdym wieku. Dodatek białka hydrolizowanego to bezpieczne rozwiązanie dla psów, które uczulone są na tradycyjne postaci białka. Warto zwrócić uwagę na optymalną porcję karmy, zwierzę powinno mieć też stały dostęp do czystej i świeżej wody.