Różne typy uchwytów neodymowych i ich zastosowania

Ze względu na dużą siłę magnetycznego przyciągania magnesy neodymowe i produkowane z nich uchwyty wyposażone w różne systemy mocowania znajdują coraz więcej zastosowań w wielu różnych branżach. To uniwersalne, proste i niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które w wielu przypadkach zwalnia z konieczność wiercenia otworów montażowych. Neodymowe uchwyty magnetyczne dostępne są w różnych wersjach. Jakie z nich są najpopularniejsze i do czego się ich używa?

Uchwyty z hakiem montażowym

Jednym z najpopularniejszych wariantów neodymowych uchwytów magnetycznych są ich gwintowane wersje wyposażone w różne rodzaje haczyków. W sprzedaży znajdziemy uchwyty z gwintami wewnętrznym tradycyjnymi i przelotowymi oraz z gwintowanymi tulejami przystosowane do montażu klasycznych haczyków sufitowych i zamkniętych (haczyki oczkowe), a także haczyków obracanych i uzupełnionych karabińczykiem. Co ważne, gwintowane uchwyty neodymowe magnetyczne zapewniają możliwość szybkiej zmiany typu haczyka na jego wersję przystosowaną do określonego zastosowania. Haczyki tradycyjne, sufitowe, sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zawieszenia jakiegoś elementu, na przykład w charakterze wytrzymałych haczyków meblowych, do mebli metalowych. Z kolei haczyki zamknięte będą idealnym wyborem pod mocowanie różnego rodzaju linek, również z wykorzystaniem karabińczyków.

Uchwyty magnetyczne z otworem pod śrubę

Oprócz neodymowych uchwytów magnetycznych haczykowych w sprzedaży dostępne są również uniwersalne uchwyty z otworami przelotowymi pod różne typy śrub. Takie uchwyty w odróżnieniu od większości modeli haczykowych, które mają mobilny charakter (przywierają do każdej metalowej, ferromagnetycznej powierzchni), przeznaczone są do mocowania na stałe do powierzchni niemagnetycznych, na przykład do ścian lub elementów konstrukcji drewnianych. Neodymowe uchwyty magnetyczne z otworami montażowymi pod śruby przykręca się na stałe do takiego elementu i wykorzystuje w charakterze niezawodnego systemu zamykającego lub rodzaju uchwytu do przytrzymywania metalowych konstrukcji, narzędzi lub innych przedmiotów stalowych.

W zastosowaniach specjalnych stosuje się również mniej typowe rodzaje magnetycznych uchwytów neodymowych. Doskonałym przykładem takich produktów są uchwyty płytkowe z otworami montażowymi pod śruby z łbami stożkowymi, które sprawdzą się w roli elementów systemów domykających stosowanych w różnego rodzaju meblach czy szafach pancernych. W sprzedaży dostępne są również uchwyty neodymowe w obudowie stalowej i elastycznej obudowie gumowej.