Samochód na doby – jak wynająć i o czym pamiętać?

Nowoczesne formy usług transportowych takie jak wynajem samochodów na doby to ogromne udogodnienie dla osób, które potrzebują samochodu na co najmniej kilka godzin, a nie zawsze mogą skorzystać z własnego auta. Jak wypożyczyć samochód i na co zwracać uwagę?

Auto na doby – co to takiego?

Wynajem samochodów na doby to odmiana krótkoterminowego najmu pojazdów. Jest to rozwiązanie idealne m.in. na weekendowy wyjazdy rodzinne czy parodniowe podróże służbowe. Oferta w tym zakresie jest adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów komercyjnych. Wynajem dobowy daje możliwość korzystania z samochodu na preferencyjnych warunkach – kierowca nie musi martwić się m.in. o serwis i ubezpieczenie.

Auto na doby – jak wynająć?

Uproszczone procedury ułatwiają wynajęcie auta na doby. Łódź oraz inne duże miasta to lokalizacje, gdzie funkcjonuje omawiana usługa. Pod kątem formalnym wynajem dobowy przypomina tradycyjny najem długoterminowy, ponieważ umowa zawierana jest w biurze obsługi klienta. Samochód jest wydawany i odbierany przez pracownika wypożyczalni, a weryfikacja wiarygodności klienta przebiega bardzo sprawnie. Na ogół wybrany pojazd można wcześniej zarezerwować online lub telefonicznie.

Auto na doby – o tym warto pamiętać!

Przedstawiciele firmy PANEK CarSharing przypominają o różnych dodatkowych opcjach, z których mogą skorzystać klienci. W rachubę wchodzą m.in. dopisanie do umowy drugiego kierowcy, wypożyczenie fotelika samochodowego dla dziecka, atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe czy wyjazd za granicę. Warto również przypomnieć, że punkty odbioru i zwrotu samochodu nie muszą być takie same – auto wypożyczone w jednym mieście można zwrócić w innym. Oczywiście pod warunkiem, że dana firma świadczy tam swoje usługi. Przy podpisywaniu umowy należy koniecznie mieć na uwadze zapisy dotyczące np. tankowania oraz limitu kilometrów. Należy ponadto pamiętać, że ułatwienia nie zwalniają kierowcy z odpowiedzialności za wynajęty samochód – stosowne adnotacje także zamieszczone są w umowie z wypożyczalnią.