Samochód na minuty – jak to działa w praktyce?

Auto na minuty to nowoczesna forma wynajmu samochodów. Jest to rozwiązanie ułatwiające poruszanie się po dużych miastach w każdej sytuacji, gdy samochód potrzebny jest od ręki. Na jakich zasadach się to odbywa?

Samochód na minuty – niezbędna aplikacja

Każdy, kto chce wynająć samochód na minuty, powinien w pierwszej kolejności znaleźć usługodawcę, którego oferta odpowiada indywidualnym wymogom zarówno pod względem zawartości, jak i ceny. Kolejnym krokiem jest pobranie na telefon odpowiedniej aplikacji – ze sklepu Google Play dla użytkowników Androida lub z AppStore dla użytkowników iPhone’ów. Po zainstalowaniu aplikacji należy się w niej zarejestrować, podając swoje dane oraz przesyłając skan ważnego prawa jazdy. Po uzyskaniu potwierdzenia utworzenia konta można zacząć korzystać z usługi.

Bez aplikacji nie ma możliwości wynajęcia auta na minuty. Służy ona do otwierania samochodu oraz kończenia najmu, pozwala także namierzyć wolne samochody za pomocą specjalnej interaktywnej mapy. Trzeba jednak pamiętać, że tylko w wybranych miastach istnieje opcja wynajęcia auta na minuty – Gdańsk oraz inne duże ośrodki to obszary działalności firm carsharingowych.

Samochód na minuty – zalety

Dla klientów firm świadczących omawianą usługę największą zaletą wynajmu samochodów na minuty jest wygoda i oszczędność czasu. Wszystko odbywa się z poziomu aplikacji bez konieczności składania osobistej wizyty w punkcie obsługi klienta. Formalności są maksymalnie uproszczone. W  PANEK CarSharing kierowcy nie muszą wnosić kaucji, a dla nowych i stałych klientów przygotowane są atrakcyjne rabaty. Dużym atutem jest ponadto różnorodność floty, na którą składają się unikalne i w pełni sprawne samochody. Warto także wspomnieć o aspekcie ekologicznym. Jeden współdzielony samochód jest w stanie zastąpić kilka prywatnych aut, co przekłada się na zmniejszenie emisji spalin zanieczyszczających powietrze. Kierowcy nie ponoszą kosztów paliwa, ubezpieczenia i serwisu – płacą jedynie za pokonany dystans oraz za czas przejazdu.