Skuteczna rehabilitacja – wykorzystanie fal uderzeniowych

Problemy z narządami ruchu wynikające z chorób nabytych są dzisiaj bardzo powszechne nawet u dzieci. Skuteczne rehabilitacja dziecięca jest zdecydowanie utrudniona, chociażby z tego względu, że trudno zmusić dziecko do skrupulatnego wykonywania trudnych, męczących i bardzo żmudnych ćwiczeń fizycznych. Problem pogarsza fakt, że często są one okraszone bólem lub w najlepszym razie mało przyjemnymi odczuciami. Szacuje się, że nawet kilkadziesiąt procent dzieci ma mniejsze lub większe problemy z kręgosłupem, co tłumaczy duże kolejki w publicznych placówkach medycznych, także miejscach, takich jak szpital prywatny Poznań, w którym także jest duży popyt na takie usługi, jednak w szpitalach prywatnych łatwo dostać się do odpowiedniego specjalisty. Podczas leczenia poważnych urazów i schorzeń często wykorzystuje się falę uderzeniową.

Kiedy wykorzystuje się falę uderzeniową?

Zabieg fali uderzeniowej wykorzystuje się w problemach, takich jak:

  • pęknięta i złamana kość,
  • złamania przeciążeniowe,
  • zerwane ścięgna i więzadła,
  • przewlekłe zapalenia mięśni, przyczepów i ścięgien,
  • bóle mięśni.

Jak widać, fala uderzeniowa może zostać wykorzystana zarówno do leczenia schorzeń wynikających z nagłych urazów, jak i problemów przewlekłych. Wykazuje ona dużą skuteczność, choć nie w przypadku każdego urazu ortopedycznego będzie zalecana. Ze względu na to, że jest to zabieg dość bolesny, nie zawsze zaleca się go dzieciom. Na szczęście jego specyfika jest taka, że lekarz może dobrać intensywność zabiegu tak, by nawet dziecko było w stanie to wytrzymać.

Czy fala uderzeniowa to dobry sposób prewencji?

Niekiedy wykorzystuje się falę uderzeniową, jako sposób na prewencję kontuzji. Jest to jednak metoda polecana głównie osobom dorosłym, które prowadzą styl życia wymuszający mało ergonomiczną aktywność fizyczną. Może ona dotyczyć pracy zawodowej lub profesjonalnego uprawiania sportu. Fala uderzeniowa to świetny sposób prewencji tworzenia się zmian zwyrodnieniowych w okolicach stawów, bólów mięśni oraz pojawiania się złamań zmęczeniowych. Ze względu na coraz mniejszą aktywność fizyczną dzieci, falę uderzeniową zaleca się także tej grupie społecznej, jednak należy to skonsultować z doświadczonym ortopedą. Rehabilitacja dziecięca zawsze powinna być minimalistyczna, by nie zaburzać naturalnego rozwoju dziecka.

Szpital prywatny Poznań- gdzie się udać?

Szukając miejsca oferującego usługi z zakresu rehabilitacji dziecięcej w Poznaniu, można udać się do szpitala Med Polonia oferującego szeroki zakres usług medycznych dotyczący tego zakresu. Ponadto w placówkach tego szpitala można skorzystać z usług innych specjalistów. Szczegółowa oferta Med Polonia znajduje się na https://medpolonia.com.pl/ – oficalnej stronie internetowej.