Świece kule – pomysł na niebanalną dekorację

Świece dekoracyjne to jednocześnie funkcjonalny i ozdobny element wystroju. Ich płomień wprowadza do wnętrza niezwykły klimat – kameralny i romantyczny. Za sprawą ciekawej formy lub wykończenia produkty tego typu mogą wpływać także na wygląd aranżacji. Świece kule, przypominające połyskujące szklane bańki, z pewnością przyciągną uwagę.

Świece w aranżacji wnętrza

Płonąca świeca daje w pomieszczeniu efekt świetlny, którego nie da się podrobić z pomocą żadnej lampy. Światło świeczki tańczy i iskrzy, wprowadzając do wnętrza atmosferę przytulności i intymności. Przy blasku płonącej świecy łatwiej jest zrelaksować się i wypocząć. Klimat, który tworzą świece sprawia, że domownicy chętniej dzielą się swoimi uczuciami i emocjami. Jednocześnie nawet niezapalona świeca dekoracyjna ma niebagatelny wpływ na wygląd wnętrza. Ustawiona na komodzie, półce kominka czy stoliku zdobi aranżację i nadaje jej elegancki wyraz. Zwłaszcza świece o ciekawym kształcie czy szykownym wykończeniu mogą wprowadzić do wystroju pożądaną nutę luksusowego stylu glamour. Jedną z takich propozycji są właśnie świece kule.

Świece kule – gdzie się sprawdzą?

Świece kule mają idealnie okrągły kształt i równie perfekcyjne wykończenie. Są dostępne w kilku rozmiarach do wyboru, co pozwala tworzyć z nich kompozycje przypominające naturalnie rozsypane perły, połyskujące w świetle. Świeca kula może przyjmować dowolny kolor – od szlachetnych, metalicznych odcieni, po pełne uroku pastele. Wykończenie w połysku sprawia, że świece kule prezentują się niezwykle elegancko. Zapalone zyskują magiczny wręcz wygląd, kiedy płomień świecy odbija się od ich lustrzanej powierzchni. Idealny kształt kuli jest na tyle uniwersalną formą geometryczną, że sprawdzi się w każdej aranżacji – nowoczesnej i tradycyjnej, skandynawskiej i glamour, loftowej i boho. Wystarczy jedynie dobrać odpowiedni kolor świecy i połączyć ze sobą kilka egzemplarzy o różnej średnicy, aby stworzyć oryginalną kompozycję.

Świece dekoracyjne przyjmują różne formy. Jedne są bardziej szykowne, mocno zdobione i stylizowane, inne swoją prostotą urzekają i nadają wnętrzom eleganckiego wyrazu. Świece kule zalicza się do tej drugiej grupy – dekoracji minimalistycznych, a zarazem luksusowych. Mnogość wariantów kolorystycznych z efektem lustrzanym, metalicznym czy z powłoką błyszczącego lakieru sprawia, że świece kule nadają się do każdego wystroju. Mogą podkreślać jego klasyczne piękno lub dodawać mu szyku. Z pewnością staną się jednak jednym z najważniejszych elementów aranżacji.