System ERP – wszystkie obszary Twojego biznesu w jednym rozwiązaniu

Czym jest chmura obliczeniowa? To przede wszystkim bardzo dobry sposób na wprowadzenie innowacyjnych technologii do pracy wielu firm i przedsiębiorstw z różnej branży. Szczególne korzyści przynosi ono tym firmom, dla których zakup rozbudowanych systemów informatycznych jest niemożliwy. Chmura ogranicza początkowe koszty i daje możliwość skorzystania z osiągnięć nowoczesnych technologii, bez konieczności ponoszenia sporych strat finansowych. To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na wysokie koszty, chcąc przy tym jednak korzystać z możliwości, jakie niesie ze sobą rozwój technologiczny.

Co to jest ERP w chmurze?

System ERP (ang. Enterprise Resource Planning) odnosi się do zasobów firmy i pozwala na ich wykorzystanie. Jego celem jest połączenie w jednym miejscu wszystkich procesów, zachodzących w przedsiębiorstwie. Dzięki temu wzajemnie się one przenikają i działają wspólnie na korzyść firmy. Współczesny rynek oferuje wiele takich programów. Jednym z nich jest system ERP, który wyróżnia się przede wszystkim ergonomią oraz możliwością zintegrowania z platformami e-commerce. Omawiane oprogramowanie dla firm pozwala na analizę, kontrolę oraz sprawne zarządzanie procesami i środkami, a także marketingiem, zakupami czy sprzedażą. Pierwsze tego typu rozwiązania powstały już w połowie ubiegłego wieku. Dziś święcą one prawdziwe triumfy, zyskując sukcesywnie coraz większe grono zwolenników. Nic dziwnego, bo to właśnie dzięki nim możliwe jest wprowadzenie do przedsiębiorstwa nowoczesnych technologii, usprawniających codzienną pracę i generujących pożądanych przychód.

Oprogramowanie dla firm - System ERP ODL

Jakie są różnice pomiędzy CRM a ERP?

System CRM (ang. Customer Relationship Management) nastawiony jest przede wszystkim na budowanie relacji ze stałymi klientami i pozyskiwanie nowych. To potężne wsparcie dla marketingu przedsiębiorstwa. Umożliwia ono tworzenie spersonalizowanych ofert i odpowiadanie na dynamiczne zmiany, zachodzące na rynku towarów i usług. System CRM automatyzuje obsługę klienta.

System ERP oraz CRM w przedsiębiorstwie

Systemy ERP to najlepsze rozwiązanie dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Systematyzuje on wszystkie procesy w nich zachodzące, umożliwiając regularną kontrolę nad zakupami środków i sprzedażą towarów czy usług. Co ważne, zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie z pewnością przyniesie przedsiębiorcom wymierne korzyści. Dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu możliwa będzie bowiem realizacja zadań i celów sprzedażowych oraz rozwój w oparciu o nowoczesne technologie. Dodatkowym atutem jest z koeli wspieranie obecności klienta w firmie, począwszy od początkowego zainteresowania produktami czy usługami, aż po dołączenie do grona stałych nabywców. Wszyscy ci, którzy zainteresowani są integracją obu systemów w przedsiębiorstwie, mogą skorzystać z doświadczenia i wiedzy profesjonalistów z ODL.