Szafa metalowa na dokumenty

Szafy metalowe można znaleźć w każdej firmie, która zajmuje się dokumentami. Szafa metalowa to najlepszy sposób na przechowywanie każdej kartki papieru, którą chcemy zachować na dłuższy lub krótszy okres czasu. Szafy kartotekowe metalowe są również bardzo przydatne w domach, gdzie wiele osób pracuje nad dokumentami (studenci, pisarze). Metalowe szafy mogą być zamykane na klucz, dzięki czemu trudniej jest komuś innemu wynieść z nich najważniejsze umowy i kontrakty bez naszej zgody.

Metalowa szafa na dokumenty znajduje zastosowanie wszędzie

Metalowe szafy kartotekowe są szczególnie przydatne w miejscach takich jak biura czy kancelarie adwokackie, ich główną funkcją jest bezpieczne przechowywanie dokumentów. Nie miałoby sensu wyrzucanie starych faktur do kosza zaraz po ich opłaceniu. Metalowe szafki są zazwyczaj średniej wielkości, a ich zewnętrzna strona wykonana jest z malowanej stali lub aluminium. Metalowe szafki na dokumenty mogą być również używane wewnątrz domów do przechowywania prywatnych dokumentów, takich jak dokumentacja medyczna lub zdjęcia rodzinne. Istnieją różne style i rozmiary dostępne w tym podbiurkowe szafki kartotekowe czy też mobilne wózki kartotekowe.

Metalowe szafy biurowe dla każdej firmy

Szafa kartotekowa metalowa znajduje zastosowanie w wielu firmach, szczególnie tych, w których jest dużo dokumentów. Dzięki niej możemy mieć pewność, że wszystkie nasze akta będą bezpieczne i nikt nie będzie mógł ich ukraść lub zabrać. Na przykład, firmy, które mają do czynienia z podatkami, muszą przechowywać swoje raporty przez co najmniej 10 lat, ale niektóre dokumenty muszą być przechowywane znacznie dłużej. Jest więc oczywiste, dlaczego każda firma powinna mieć metalowe szafy na dokumenty.

Metalowe szafy na akta są dostępne w różnych stylach i rozmiarach

Metalowa szafa na dokumenty jest zazwyczaj średniej wielkości, a jej zewnętrzna część wykonana jest z malowanego metalu – stali lub aluminium. Metalowe szafki na dokumenty mogą być również używane wewnątrz domów do przechowywania prywatnych dokumentów, takich jak dokumenty medyczne lub zdjęcia rodzinne. Metalowe szafki na dokumenty mogą być podzielone na różne sekcje, a każda z nich jest oddzielona pionowym arkuszem metalu, który służy jako pasek oddzielający (podobny do szuflad w szafce na dokumenty).

Metalowe szafy na dokumenty – trwałe i bezpieczne

Jeśli kupujemy metalową szafę aktową, musimy pamiętać, że prędzej czy później będziemy musieli ją przenieść. Szafy metalowe są zazwyczaj bardzo mocne, wytrzymałe i ciężkie, więc przenoszenie ich z pokoju do pokoju może być trudne. Szafy metalowe mogą być również wykorzystywane w domach, zwłaszcza jeśli chcemy oddzielić od siebie różne kategorie dokumentów (na jednej półce np. dokumenty dotyczące dochodów, na innej zdjęcia rodziny). Metalowe szafy kartotekowe wykonane są ze stali lub stopu aluminium, nie rdzewieją, a ich montaż jest bardzo prosty.

Metalowe szafy na dokumenty są bardzo wytrzymałe i mogą przetrwać nawet pożar czy zalanie wodą. Szafy metalowe posiadają również specjalne zamki, które gwarantują bezpieczeństwo ich zawartości. Szafy metalowe posiadają zazwyczaj dwa zamki antywyważeniowe, dzięki czemu możemy być pewni, że nikt bez naszej zgody ich nie otworzy. Szafy metalowe z takimi zamkami muszą być otwierane za pomocą klucza lub zamka szyfrowego. Metalowa szafa na dokumenty jest specjalnie zaprojektowana do bezpiecznego przechowywania wszelkiego rodzaju papierów i dokumentów, ponieważ jest wykonana z mocnego stalowego materiału z szufladami, które można zamknąć dla bezpieczeństwa.

Mechanizmy zamykania w szafach metalowych

Wiele metalowych szaf kartotekowych posiada zamek u góry szafy, który umożliwia nam obracanie jednego lub kilku zamków. Zazwyczaj posiadają one dwa zamki antykradzieżowe z kluczami, dzięki którym mamy pewność, że nikt bez naszej zgody ich nie otworzy. W wielu przypadkach zamki te są zamkami szyfrowymi, więc zamiast używać kluczy wystarczy wprowadzić prawidłową kombinację.

Metalowe szafy kartotekowe – idealne do biura

Metalowe szafy kartotekowe cieszą się dużą popularnością w biurach nie tylko dlatego, że można je wykonać na zamówienie według życzenia właściciela, ale również dlatego, że zawsze wyglądają stylowo i nowoczesne. Szafy kartotekowe metalowe są bardzo solidne, ponieważ posiadają rozbudowany system podziału wnętrza na kilka miejsc do przechowywania różnego rodzaju dokumentów, dzięki czemu nie tracą one porządku i nie mieszają się ze sobą. Metalowe szafy kartotekowe mogą być instalowane praktycznie na każdym rodzaju podłogi – płytkach lub linoleum.

Gdzie kupić szafę metalową?

Metalowe szafy kartotekowe można znaleźć w lokalnych sklepach z artykułami żelaznymi, i tam właśnie można ich szukać. Szafy kartotekowe metalowe można również zakupić przez Internet – w takim przypadku można je nabyć za znacznie niższą cenę.

Szafy kartotekowe metalowe są bardzo trwałe i spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Są one idealne do przechowywania dokumentów, ponieważ są wykonane z solidnego materiału stalowego.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem internetowym z meblami metalowymi i sejfami pancernymi https://metalowy-tony.pl/