Szeroki wybór podłóg drewnianych

Podłogi drewniane – szeroki wybór

Drewno według niektórych odsuwa się powoli na drugi plan ustępując miejsca swoim bardziej nowoczesnym konkurentom. Jednak nie jest to wcale poprawna opinia. Wiele ludzi dalej jest fanem naturalnych drewnianych podłóg występujących w wielu ciekawych rodzajach i kompozycjach. Istnieje możliwość ułożenia nie tylko klasycznych, starodawnych desek z litego drewna, drewnianego parkietu czy drewnianych paneli. W ofercie wielu przedsiębiorców można znaleźć także ciekawy bruk drewniany czy też parkiet przemysłowy. Drewniany wystrój bardzo dobrze wkomponowuje się w każde wnętrze wnosząc klasyczny powiew świeżości połączony z wysokim stopniem wygody. Do najczęstszych pomieszczeń domowych w których ludzie decydują się na wybór drewnianej podłogi jest sypialnia czy pokoje dzienne.

Rodzaje podłóg drewnianych

Na rynku istnieje wiele wyborów co do ułożenia podłóg drewnianych. W zależności od dyspozycji finansowej, oczekiwań i gustu wybiera się te podłogi, które najbardziej będą trafiać w pożądany opis.

-Parkiet; układa się go z nachodzących obok siebie klepek. W tym rodzaju podłogi można trochę pokombinować i ułożyć na przykład parkiet dekoracyjny na który będą składać się deszczułki pochodzące z różnych gatunków drewna różniących się od siebie wyglądem i charakterystyką. Dla fanów bardziej klasycznych rozwiązań układa się parkiet tradycyjny złożony z deszczułek pochodzących z tego samego gatunku drewna ułożonych na wpust i wypust. Jeszcze jednym wyjściem jest zdecydowanie się na parkiet lamelowy złożony z klepek o gładkich krawędziach układanych na styk, a następnie przyklejanych do podłoża na którym się znajdują.

-Mozaika – bardzo ciekawy, minimalistyczny rodzaj podłóg drewnianych charakteryzujący się deszczułkami bardzo małych rozmiarów. Odnajdzie wielu fanów gdyż ich bogata kolorystyka i możliwość ułożenia różnych kombinacji klepek daje bardzo dużą oryginalność

-Najbardziej popularne deski podłogowe; od dawna królują na wielu podłożach pomieszczeń ludzi nie ustępując miejsca. Zbudowane są z desek z litego drewna co daje im dużą wytrzymałość na lata. Układane są metodą na wpust i wypust co daje dobre połączenie do siebie desek, ale także dobrą szczelność posadzki przez co nie trzeba martwić się o podciekanie czy wysoki stopień wilgoci.

-Bruk drewniany zbudowany z kostek twardego drewna używając drzew takich jak buk czy dąb.

Zobacz: Podłogi drewniane Quick-Step

Wnioski

Niezależnie od rodzaju parkietu na jaki zdecyduje się klient ważne jest jego zadowolenie. Jeżeli podłoga drewniana będzie dobrze ułożona korzystając z porad fachowców, a materiał pochodził z dobrych źródeł to prawdopodobieństwo, że podłoga będzie służyć klientowi na lata jest bardzo duże. Zapewni to satysfakcję i zadowolenie obu stron.