TATUAŻ MOTYL: Przegląd Najlepszych Inspiracji

Tatuaż motyl od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych motywów w branży tatuażu. Chcesz, aby także i na twoim ciele znalazł się taki malunek, ale nie wiesz jakie jest znaczenie tatuażu motyla i które miejsce na ciele wybrać? O tym wszystkim przeczytasz w dzisiejszym wpisie.

Tatuaż motyl znaczenie:

Tatuaż motyl może odgrywać  pewną rolę w życiu płci pięknej. Wszyscy od dawna wiedzą, że symboliką tatuażu motyla jest czułość i pozytywne emocje. Czasami jednak znaczenie tatuażu motyla nie jest traktowane zbyt pozytywnie, ponieważ ten kojarzy się także z frywolnością.  Piękno i wdzięk motyli jest doceniane od wielu lat, i to na różnych częściach świata. Życiowa podróż motyla zaczyna się jako gąsienica, a kończy przemianą w bajkową piękność. To właśnie zjawisko symbolizuje odrodzenie i zmartwychwstanie. Tatuaż motyla może być również interpretowany jako oczyszczenie z błędów życiowych, rewizja wartości społecznych, ponowne przemyślenie i obranie właściwej drogi. W starożytnej Grecji tatuaż motyl oznaczał nieśmiertelną duszę, zaś w starożytnym Rzymie, trzepoczący owad został podniesiony do rangi zwiastuna wojny. W dzisiejszej Japonii tatuaż motyl reprezentuje ludzkiego ducha. Jeśli natomiast zobaczysz dwa motyle na ciele kobiety, jest to interpretowane jako szczęście rodzinne i pomyślność.  W Rosji jednak tatuaż motyl symbolizuje długowieczność i nieśmiertelną duszę.

Spektakularne tatuaże motyli na uchu:

Dziś tatuaże z motywem motyli są idealnym sposobem na ozdobienie swojego ciała. Dla wielu kobiet ważna jest nie tylko estetyka wzoru, ale także specjalne, sekretne znaczenie wzorów np. na skrzydłach i towarzyszących im wzorów w kompozycji. Taki projekt dobrze skomponuje się np. w okolicach ucha. 

Tatuaż motyla na nodze

Tatuaż motyla wygląda świetnie również i na nodze. Wykonane w kolorze wzory tych owadów sprawiają, że kompozycja jest wyjątkowa i charakterystyczna. Możesz zdecydować się na właśnie taki motyw przewodni podczas planowania “nogawki”.

Urocze tatuaże motyli na ramieniu:

Tatuaż motyla na ramieniu wygląda wykwintnie i uroczo. Z zewnątrz można by pomyśleć, że trzepoczący motyl tak naprawdę “siedzi” na posiadaczu owej dziary. Wynika to z faktu, że tatuaże na ręce są często wykonywane trójwymiarowo powodując małe złudzenie optyczne.

Tatuaż motyla na szyi: odważne i kolorowe rozwiązania.

Tatuaż na szyi jest dość odważną decyzja, ze względu na ból w tej okolicy, czy widoczność miejsca. Jednakże, nie da się ukryć, że właśnie to miejsce jest wyjątkowe i nietuzinkowe, dlatego jeśli zastanawiasz się, aby zrobić tatuaż z motywem motyla na szyi, miej to na uwadze.

Tatuaż motyla na plecach:

Tatuaż motyla wygląda świetnie także i na plecach. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają kompozycje o dużych rozmiarach. Wielu artystów tatuażu stara się w tylnej części nie tylko przedstawić pięknego owada, ale także uzupełnić wzór o jakieś symboliczne ornamenty, np. motywy kwiatowe, które doskonale łączą się z całą kompozycją.

Tatuaż motyla na pośladkach:

Nie da się ukryć, że tatuaż na pośladkach również należy do tych bardziej bolesnych. Jeśli jednak ból ci nie straszny, możesz śmiało zapisać się na tatuaż motyla na pośladkach. Zdecydowanie będzie to bardzo delikatna, jak i zarazem kobieca opcja. 

Tatuaż motyl u mężczyzn:

Tatuaż motyl jest zazwyczaj wybierany przez kobiecą część społeczeństwa. Nie da się jednak pominąć, że mężczyźni również sięgają po ten motyw – i to coraz częściej! Dlatego, jeśli jesteś mężczyzną, a twoja decyzja o wytatuowaniu motyla została oddalona, ponieważ myślałeś, że to typowo kobiecy wzór – wróć do tych przemyśleń! Dzisiaj już odchodzimy od takiego podziału w wielu dziedzinach, dlatego jeśli jakiś wzór ci się podoba i marzysz o nim, zrób go i ciesz się nim! 

Tatuaż motyl: wariacje w nowoczesnym stylu

W dzisiejszych czasach, mamy mnóstwo, zdolnych tatuażystów, którzy ciągle wnoszą do branży coś nowego. Teraz, tatuaż motyl możesz wykonać na tysiące sposobów – w różnych stylach, kompozycjach i umiejscowienia na ciele! Profesjonalne studia tatuażu oferują klientom najbardziej niesamowite i wyjątkowe propozycje tego popularnego motywu, dlatego miej to na uwadze, zapisując się na swoją nową dziarkę.