Tiara ślubna – jak najlepiej dopasować ją do sukni?

Dzień ślubu to moment jednocześnie najpiękniejszy i najbardziej emocjonujący w życiu niejednej z kobiet. Każda chciałaby wyglądać pięknie i wyjątkowo, a zarazem z ogromną klasą i elegancją. Idealnym rozwiązaniem dla takich oczekiwań jest tiara ślubna. Jak ją jednak dopasować do sukni ślubnej? Tiara ślubna to nic innego jak delikatna ozdoba do włosów zastępująca welon. Może przypominać diadem lub koronę, ale występuje również w formie opaski czy sznureczka ze wstążką. Tiara musi być odpowiednio dobrana nie tylko do kreacji, ale również do fryzury.

Idealna tiara ślubna do upięcia

Do romantycznych upięć najlepiej sprawdzą się opaski przyczepiane do włosów za pomocą kokówek, wsuwek lub zawiązywane wstążką od spodu. Wstążkę można również wpleść w upięcie, np. jeżeli jest to warkocz. Do koka najlepiej sprawdzi się tiara w postaci delikatnego diademu lub korony, w zależności od stylu jaki wybierzemy. Rozpuszczone włosy lub fale lubią tiary przypominające swoją formą wianek, który delikatnie oplata włosy i wpasowuje się świetnie w styl boho czy romantyczne tiule i koronki.

Jak dobrać tiarę do sukni?

Jeżeli wybieramy strojną suknię musimy pamiętać, że ozdoba do włosów powinna być nieco skromniejsza i dopasowana do innej biżuterii. Jeżeli zdecydujemy się na strojne kolczyki oraz bogato zdobione ozdobę głowy, wszystkiego będzie za dużo i nie będzie to wyglądało zbyt elegancko. Bogato zdobiona tiara ślubna najlepiej sprawdzi się przy skromnych, delikatnych i ubogo zdobionych sukniach. Wybierając tiarę musimy brać również pod uwagę kolor naszej kreacji. Przy odcieniach kremowych i beżowych świetnie pasują złote lub miedziane ozdoby. Jeżeli decydujemy się na śnieżna biel i chłodne odcienie, wówczas idealnie sprawdzi się srebro lub odcienie metalicznej szarości.

Dodatkową wskazówką jest dobór odpowiednich kamieni. Tiara ślubna ozdobiona perełkami nie będzie pasowała do kryształowych czy cekinowych ozdób sukni. Również kryształy średnio sprawdzą się, kiedy suknię zdobią perły. Musimy pamiętać, że do niektórych materiałów i zdobień na sukniach nie będą pasowały żadne elementy biżuteryjne oprócz złota czy srebra, ale dzięki bogactwu wzorów dostępnych na rynku, znajdziemy również taką ozdobę.

Co dla tych bardziej odważnych?

Wśród przyszłych panien młodych znajdą się na pewno kobiety bardzo odważne, które nie przewidują stanąć przed ołtarzem w tradycyjnej bieli czy odcieniach kości słoniowej. Wiele kobiet decyduje się pójść do ślubu w czerwieniach, różach czy innych odważnych, mocnych kolorach. Dla takich panien młodych również znajdą się ozdoby do włosów dopasowane do ich gustów oraz soczystych kreacji. W Internecie znajdziemy mnóstwo tiar wysadzanych kolorowymi kamieniami lub ozdobionych materiałami w wyrazistych kolorach i stylach. Taka kolorowa tiara ślubna również może być elegancka i dostojna. Wówczas na pewno możemy powiedzieć, że panna młoda będzie się wyróżniać, a jej kreacja nie umknie uwadze żadnego z gości.

A może załóżmy tiary druhnom?

Tiara to również doskonale rozwiązanie do ozdobienia kreacji druhen. W ofertach wielu firm można znaleźć tiary skromne i delikatne, bardziej romantyczne, które dodadzą uroku orszakowi weselnemu. To, że druhny wystąpią w tiarach nie oznacza absolutnie, że panna młoda jako gwiazda wieczoru nie będzie prezentowała się wyjątkowo. Tiary ślubne są bardzo uniwersalne, ale to czy kobieta będzie się w niej wyjątkowo prezentowała zależy tylko od tego, czy będzie się w niej tak samo czuła.

Tiara ślubna zamiast biżuterii

Jak dobrać wówczas odpowiednia biżuterię? A może wcale nie musimy jej szukać? Uniwersalność tiar ślubnych sprawia, że mogą one zastąpić biżuterię lub wręcz wyeliminować ją zajmując jej miejsce. Tiara może pełnić nie tylko funkcję ozdoby na głowę, ale również może stać się naszyjnikiem lub bransoletką, jeżeli jest odpowiednio zaprojektowana. Dzięki takim funkcjonalnościom nasza tiarę możemy wykorzystywać jeszcze długo po uroczystości ślubnej.

Podczas przygotowań do ślubu trzeba wielokrotnie podjąć szereg trudnych decyzji. Również to w czym wystąpimy tego szczególnego dnia jest bardzo skomplikowanym i trudnym wyborem. Na szczęście, ile gustów, tyle produktów i na pewno każda panna młoda będzie tego dnia najpiękniejsza.