W co się ubrać na trening na siłowni i na świeżym powietrzu?

Wszyscy chcemy wyglądać stylowo w każdej sytuacji, a uprawianie sportu nie jest tu wyjątkiem. Odpowiednie dopasowanie ubioru do treningu nie tylko pomoże ci dobrze wyglądać na siłowni, ale także poprawi jakość twojego treningu. Dodatkowo stylowa odzież sportowa będzie dodatkową motywacją do treningu.

Sportowe legginsy na lato

Na początek warto zauważyć, że odzież treningową należy kupować w wyspecjalizowanych sklepach sportowych. Wykonana jest głównie z tkanin syntetycznych, biorąc pod uwagę rodzaj sportu, do którego jest przeznaczona. W przypadku zajęć fitness odzież treningowa powinna być lekka i wygodna. Jej zadaniem jest dobrze wchłaniać pot i nie utrudniać ruchów. W tym celu idealnie sprawdzą się obcisłe spodnie dresowe w połączeniu z krótkim, dopasowanym topem, który dobrze podtrzymuje klatkę piersiową podczas ćwiczeń. Jeśli nie jesteś jeszcze gotowa, by pochwalić się swoim brzuchem, załóż na ten komplet długi top. Nie zapomnij o wygodnych butach. Do treningu grupowego odpowiednie są trampki ze sztywną, pogrubioną podeszwą w pięcie.

Dla miłośników stepu i aerobiku odpowiedni jest zestaw szortów i koszulki. Podczas intensywnych ćwiczeń możesz potrzebować sportowej opaski na głowę, aby pot nie przedostawał się do oczu. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na jakość swojej odzieży sportowej. Upewnij się, że spodenki nie są ciasne, nie uciskają i nie powodują dyskomfortu podczas treningu, ale też nie powinny się zsuwać. Luźne spodnie dresowe i wygodny T-shirt doskonale sprawdzą się zarówno podczas aktywności w pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu. Zestaw tego typu nadaje się również do biegania w chłodne dni, ale w tym przypadku lepiej wybrać spodnie z ochroną przed wiatrem.

Wraz z nadejściem wiosny wzrasta liczba osób chcących ćwiczyć na ulicy. Aby uprawiać wygodne sport na zewnątrz, wybierz ubrania w zależności od pogody. Stylowa wiatrówka wykonana z nowoczesnych, oddychających materiałów to nieodzowny element. Spodnie i biustonosze o wąskim kroju 3/4 są uniwersalnym krojem do fitnessu, a z długim rękawem i wygodnymi butami sportowymi tworzą wygodny zestaw do biegania. Nie zapomnij zabrać ze sobą torby na siłownię. Powinna być wystarczająco duża, abyś mógł włożyć ubranie na zmianę i butelkę wody.

Jak wybrać buty sportowe na lata?

Szczególną uwagę zwróć, wybierając buty sportowe. Podczas biegu mięśnie i stawy doświadczają ogromnego obciążenia spowodowanego uderzeniami o podłoże. Dlatego najważniejszym elementem stroju sportowca są buty do biegania. Odpowiednie obuwie gwarantuje bieg bez dyskomfortu i kontuzji.

Rozmiar butów należy dobrać tak, aby kciuk nie sięgał czubka tenisówki i aby była tam przestrzeń na co najmniej 3-4 milimetry. Jaki jest tego powód? Podczas biegania stopa zwiększa się na długość i szerokość, a jeśli kupisz buty dokładnie w swoim rozmiarze, bieganie nie przyniesie przyjemności, a jedynie kontuzję. Z tego samego powodu lepiej mierzyć buty wieczorem, kiedy stopa puchnie w ciągu dnia. Warto zabrać ze sobą skarpety do biegania i wkładki ortopedyczne, jeśli ich używasz, na przymierzanie. Lekkie buty nie zawsze są dobre. Lekkie modele nadają się na zawody, dzięki czemu but jak najmniej naciska na stopę.

Ciężarem sneakersa są wkładki amortyzujące, elementy mocujące i inne rozwiązania technologiczne. Podeszwa i cholewka buta muszą być elastyczne i miękkie w przedniej części stopy. Zwróć uwagę na odporne na ścieranie gumowe wstawki, w większości przypadków znajdują się one na pięcie i na zewnętrznej stronie czubka buta.

Sztywne elementy dozwolone tylko w części piętowej. Jednak nie powinny stykać się z nogą, pocierać i naciskać na ścięgno Achillesa. But musi sztywno mocować stopę. Jeśli jest to bieg po górach lub piaszczystej powierzchni, stopa okresowo nie podnosi się równomiernie: jeśli jest źle zamocowana, sportowiec dozna obrażeń. Podczas biegu po asfalcie sztywne mocowanie nie jest konieczne, ponieważ nawierzchnia asfaltu jest gładka, a ruch odbywa się w linii prostej. Umiarkowane podparcie powinno być wyczuwalne w pięcie i śródstopiu.

Idealnie sznurowanie powinno być asymetrycznie na bucie, bliżej wewnętrznej strony stopy. Lepiej jest, jeśli pętle sznurowania nie są połączone pojedynczym sztywnym prętem. Muszą być w stanie nieco się poruszać, aby but mógł ściślej przylegać do stopy. Buty do biegania nigdy nie są wykonane ze skóry lub innych materiałów, które nie przepuszczają powietrza. Wentylacja jest szczególnie ważna dla biegaczy długodystansowych.

Proporcje stopy kobiecej różnią się średnio od proporcji męskiej: stopa kobieca jest węższa. Dodatkowo warto pamiętać, że średnia waga biegacza to 80 kg, a biegaczki 55-60 kg, Należy to wziąć pod uwagę, dokonując wyboru obuwia.