W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo swojego telefonu?

Obecnie wszyscy korzystamy ze smartfonów. To urządzenia, które nie tylko ułatwiają nam komunikację, ale również zastępują wiele innych sprzętów, takich jak nawigacja, kamera czy aparat telefoniczny.

By cieszyć się jak najlepszą ich funkcjonalnością, często wybieramy kosztowne modele telefonów. Oczywistym jest więc, że chcemy aby zakupione urządzenie posłużyło nam przez długi czas. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób zadbać o jego bezpieczeństwo.

Odpowiednie akcesoria mogą pomóc

Kupując nowy smartfon często na początku obchodzimy się z nim delikatnie – tak, by nie powstała na nim choć jedna rysa. Okazuje się jednak, że komfort psychiczny w tym zakresie możemy sobie zapewnić w bardzo łatwy sposób – poprzez wybór odpowiednich akcesoriów. W przypadku wyświetlacza, warto nakleić na jego powierzchnię szkło hartowane, które amortyzuje siły działające na ekran np. w czasie upadku telefonu. Poza tym, możemy również chronić obudowę, wybierając silikonowe etui. Dzięki niemu nawet nosząc urządzenie w torbie z innymi przedmiotami unikniemy powstawania zarysowań.

Ubezpieczenie telefonu – czy warto z niego skorzystać?

Poza akcesoriami, które mogą chronić nasz telefon przed mechanicznymi uszkodzeniami, możemy wybrać również rozwiązania, które pomogą nam zminimalizować straty, jeśli mimo wszystko dojdzie do uszkodzenia smartfona. Jedną z takich możliwości jest ubezpieczenie telefonu. Obecnie oferuje je wiele firm, wśród których znajdują się zarówno sieci komórkowe, jak i sprzedawcy telefonów.

Rozwiązanie to ma swoje mocne i słabe strony. Jego zaletą z pewnością jest fakt, że w przeciwieństwie do gwarancji producenta, ubezpieczenie telefonu chroni nas również przed problemami nie wynikającymi z wad urządzenia. Możemy więc liczyć na naprawę jeśli dojdzie do uszkodzenia w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń.

Niestety, musimy mieć świadomość, że ubezpieczenie telefonu może być dość kosztowne. Warto być również czujnym i dokładnie zapoznać się z zakresem zdarzeń i uszkodzeń, które będą podlegały naprawie.

Ochrona i naprawa telefonu – nowoczesne podejście do bezpieczeństwa smartfona

Ostatnio coraz popularniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług ochrony i naprawy telefonu. Firmy, które je świadczą, zapewniają naprawę urządzenia nie tylko w przypadku uszkodzeń powstałych w wyniku upadku czy zalania sprzętu, ale również usuwanie skutków codziennego użytkowania smartfona. W ramach niewielkiej opłaty możemy liczyć na wykonanie naprawy o wartości nawet 1000 złotych. Co więcej, naprawy te wykonywane są głównie w autoryzowanych serwisach, dzięki czemu nie tracimy gwarancji producenta. Warto wspomnieć również o tym, że naprawa przeprowadzana jest szybko i sprawnie, a nasz telefon odbierany i dostarczany jest przez kuriera.

Podsumowując, kupując smartfon mamy wiele możliwości zabezpieczenia go w skuteczny sposób. Ubezpieczenie telefonu, usługi ochrony i naprawy naszego urządzenia czy zakup dobrego etui i szkła na wyświetlacz mogą sprawić, że będziemy korzystać z naszego smartfona bez obaw o jego uszkodzenie i utratę pieniędzy.