Wakacje w Poznaniu – co warto robić

Poznań to miasto mające wiele do zaoferowania gościom spędzającym tu wakacje. Niezliczona ilość zabytków oraz mnóstwo miejsc na aktywne spędzenie czasu dają nieograniczone możliwości na zagospodarowanie każdej wolnej chwili w sposób nieprzeciętny. Dla osób szukających wrażeń przygotowaliśmy listę atrakcji, które warto odwiedzić w Poznaniu podczas wakacyjnego pobytu.

1. Przejażdżki kolejką wąskotorową Maltanka

W pobliżu Jeziora Maltańskiego znajduje się stacja kolejki wąskotorowej Maltanka. Przejażdżki nią to niezapomniana atrakcja, w szczególności dla najmłodszych. Trasa liczy 3.800 metrów i prowadzi przez malownicze tereny, wzdłuż linii brzegowej Jeziora Maltańskiego.

2. Wizyta w Ogrodzie Zoologicznym

Spędzając wakacje w Poznaniu, warto odwiedzić ZOO. W szczególności dzieci będą zachwycone podziwianiem licznych gatunków ssaków, gadów, płazów i ptaków. W Poznaniu można odwiedzić Nowe Zoo przy ulicy Krańcowej oraz Stare Zoo znajdujące się na ulicy Zwierzynieckiej.

3. Zwiedzanie Palmiarni

To placówka wystawowo – dydaktyczna pozwalająca na zobaczenie około 1100 gatunków roślin z różnych stref klimatycznych. Ponadto znajduje się tu akwarium z rybami z rozmaitych kontynentów, a także roślinność wodna. Spacer po Palmiarni i podziwianie rozmaitych gatunków ze świata flory pozwoli zaspokoić ciekawość i nacieszyć oko na długi czas. Ponadto spoglądanie na zieleń wpływa bardzo korzystnie na wzrok ludzki. Dlatego warto szukać okazji do odwiedzania tego typu miejsc.

4. Aktywny wypoczynek nad Jeziorem Maltańskim

Osoby lubiące ruch i mnóstwo wrażeń powinny odwiedzić Jezioro Maltańskie, poopalać się na plaży lub popływać. Można również aktywnie wypocząć w pobliskich termach maltańskich. Jeśli chodzi o wodne atrakcje Poznań ma bardzo wiele do zaoferowania. To właśnie tu znajduje się nowoczesny Aquapark, który zapewnia dobrą zabawę zarówno dorosłym, jak i najmłodszym. Zjeżdżalnie, baseny, rajska plaża, bujna roślinność to tylko niektóre z atrakcji znajdujące w Aquaparku.

5. Odwiedzić Rogalowe Muzeum Poznania

Kto był w Poznaniu, ten przynajmniej raz powinien zjeść słynnego rogala świętomarcińskiego. Rogalowe Muzeum Poznania mieszczące się w zabytkowej kamienicy pozwala nie tylko na zakup wyśmienitych wypieków, lecz również na posłuchanie lokalnych legend oraz gwary poznańskiej. Tu można również zobaczyć ekspozycje związane z pieczeniem rogali.

6. Zwiedzanie starówki i innych zabytków

W Poznaniu nie brakuje perełek architektury. Należą do nich między innymi: Stary Rynek z klimatycznymi kamienicami, Ratusz, Baszta Katarzynek, Zamek Cesarski, Biblioteka Raczyńskich, niezliczone obiekty sakralne w tym kościoły oraz zespoły klasztorne, a wśród nich Bazylika Archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

7. Spacery po parkach

Poznań słynie z urokliwych i malowniczych parków. Park Cytadela, Park Wilsona, Park Sołacki, Park Adama Mickiewicza, Park Jana Pawła II, Park Rataje pozwalają nie tylko pooddychać świeżym powietrzem, lecz również zachwycać się piękną roślinnością. Warto odwiedzić miejscowe parki i pospacerować po nich.