Web dziekanat- sposób na ułatwienie zdalnego nauczania

Problem, z którym musi mierzyć się cały świat trwa już bardzo długo. Mianowicie chodzi o koronawirusa. Prawdopodobnie jakiś czas temu nikt nie spodziewał się, że może dotknąć nas taka tragedia. Wirus cały czas zbiera śmiertelne żniwa, a ludzie tak naprawdę nie mogą za wiele z tym zrobić. Lekarze cały czas walczą z okropnymi skutkami zakażenia koronawirusem. Rząd stara się wymyślać różne propozycje jak powinniśmy z tym walczyć. Jednak aktualnie jest to tylko chwilowa ucieczka do momentu, aż nie zostanie wynaleziona szczepionka. Do tego momentu musimy żyć w znacznie zmienionej rzeczywistości.

Jedną z wprowadzonych zmian jest zmiana toku nauczania zarówno dzieci, jak i młodzieży. Od dłuższego czasu niestety nie chodzą one już do szkół. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele musieli przestawić się na zdalne nauczanie. Do teraz jest to oczywiście ogromny problem dla każdej ze stron. Jednak z czasem wychodzi to wszystkim coraz lepiej. Ten sam problem dopadł także studentów i wykładowców. W wielu przypadkach niestety jest to bardzo złe rozwiązanie. Szczególnie sprawa ta dotyczy studentów i uczniów, którzy muszą odbyć wiele praktycznych zajęć. Jest to niestety niemożliwe do zrobienia zdalnie. Zdalne nauczanie dla uczelni oznaczało także wprowadzenie wielu internetowych nowości. Jedną z takich nowości jest web dziekanat.

Jakie opcje można znaleźć w miejscu, które nazywa się web dziekanat?

Zdalne nauczanie wymusiło na uczelniach, które nie zrobiły tego wcześniej, wprowadzenie większości swoich działalności do internetu. Aktualnie zdalnie można załatwić praktycznie wszelkie sprawy związane z nauczaniem zarówno studentów, jak i innych uczniów. Jednak dla studentów szczególnie przydatna jest taka opcja jak web dziekanat. Dlaczego? Jak wiadomo większość problemów ze swoim nauczaniem mogą studenci rozwiązać właśnie w dziekanacie. Tak samo jak wszelkie informacje również udzielane są właśnie w tym miejscu.

Dlatego w momencie wprowadzenia zdalne nauczania szczególnym ułatwieniem jest właśnie web dziekanat. A co można na nim znaleźć? Jakie opcje posiada? Dzięki tej opcji można załatwić praktycznie wszystkie swoje sprawy związane ze studiami przez internet. Można tam znaleźć takie opcje jak na przykład statuty, regulaminy, zarządzenia, tablice ogłoszeń, plan zajęć, programy studiów, opłaty za studia, terminy obligatoryjne, terminy zjazdów, formularze podań. Ale także można w bardzo prosty sposób skontaktować się z samorządem szkolnym co w wielu przypadkach jest bardzo konieczne.

Rejestracja do web dziekanat również nie należy do tych najtrudniejszych rzeczy. Wbrew pozorom jest to oczywiście niezwykle łatwe a pomóc w tym może także uczelnie jest będzie to stanowiło dla kogoś problem. Szczególnie ważną opcją jest tablica ogłoszeń. Można na niej znaleźć wszelkie informacje, które uczelnia chce przekazać wszystkim studentom. Warto, kiedy posiada się dostęp do web dziekanatu na bieżąco sprawdzać tablicę ogłoszeń. Można tam bardzo często znaleźć niezbędne dla nas informacje. Oczywiście web dziekanat to bardzo wygodna opcja dla zarówno studentów, jak i wszystkich pracowników uczelni.

Dla kogo web dziekanat jest ważniejszy uczniów czy wykładowców?

Generalnie odpowiedź na to pytanie może być bardzo prosta. Web dziekanat to doskonała opcja zarówno dla studentów, jak i wszystkich pracowników uczelni. Przede wszystkim w obecnych czasach jest to doskonała ochrona naszego zdrowia, ponieważ znacznie ograniczamy kontakty z innymi osobami. Do stacjonarnego dziekanatu studenci zapraszani są tylko w momencie, kiedy ich problemu nie da się rozwiązać zdalnie. Jednak takie sytuacje zdarzają się obecnie bardzo rzadko, ponieważ wszyscy raczej starają się tego unikać. Raczej aktualnie wszystko staramy się załatwić zdalnie z własnego domu siedząc przed komputerem. Dla innych jest to wygodne. Jednak niestety dla niektórych niekoniecznie. Ale musimy sobie z tym jakoś radzić.