Wesele plenerowe – jak je zorganizować?

O weselu w plenerze marzy niejedna para, która przygotowuje się do ślubu. Piękne zdjęcia wśród zieleni i naturalnego krajobrazu przywiodą wam wspomnienia o weselu nieograniczonym miejscem, w przepięknym naturalnym nastroju. Jak jednak takie wesele przygotować? O czym musimy pamiętać, decydując się na wesele w plenerze? Czy w Łodzi damy radę zorganizować takie wesele? 

Wesele w plenerze wymaga od nas podobnego nakładu pracy jak w przypadku wesela w sali. Ilość pracy i przygotowań jest bardzo zbliżona, choć ciężko znaleźć jest miejsce, więc czemu tak mało osób decyduje się na ślub na zewnątrz?

Ślub w plenerze – na co warto zwrócić uwagę?

Najważniejsze rzeczy, jakie musimy wybrać na wesele niezależnie od miejsca, to katering, miejsca dla gości, muzyka, alkohol i przede wszystkim fotograf, który uwieczni wszystkie szczęśliwe chwile na wieki.

Organizując miejsce w plenerze, musimy szukać miejsca obszernego, najlepiej z równym podłożem, jak łąka, park, miejsca, które pozwoli nam ustawić wszystkie stoliki bez strachu o przechylenie na nierównym terenie. Miejsce powinno być również łatwo dostępne dla firmy kateringowej oraz gości. Nie możemy pozwolić sobie na miejsce oddalone od firmy szykującej posiłek, aby ten nie dojechał zimny na wyznaczone miejsce. W takim momencie warto wybrać restauracje, lokale, które posiadają własne ogródki, miejsca do imprez plenerowych. Dobrym przykładem takich miejsc są na przykład Dworek Zielińskich w Łodzi, Pałac Pstrokonie niecałą godzinę drogi od centrum wcześniejszego miasta oraz w podobnej odległości Stajnia Gajewniki. To miejsca, które mają lokum położone wśród przyrody i natury. Dużo miejsca, możliwość zorganizowania plenerowego dachu oraz katering bardzo blisko to cechy, jakimi powinniśmy kierować się wybierając miejsce na niezapomniane wesele w plenerze.

Fotograf ślubny, najlepszy fotograf ślubny z Łodzi

Wiemy, jak ważny jest wybór fotografa na ten dzień i oszczędzanie na nim zazwyczaj kończy się nerwami i niedokładnymi, bez profesjonalizmu zdjęciami z tak ważnego dnia. Chcemy, aby ta pamiątka została z nami na zawsze, abyśmy mogli pochwalić się tym dniem w przyszłości naszym dzieciom i wnukom. Jeśli chodzi o wesele w plenerze dokładność i wiedzą fotografa jest niezbędna. To nie są zdjęcia tak proste, jak na sali gdzie światło przez okres całego wesela jest takie samo. Tutaj liczy się profesjonalizm, dostosowanie sprzętu oraz perspektywy, aby natura i plener na około podkreślił piękno tego dnia, a nie stały się zmorą, która zniszczy pamiątki nadmiernym prześwietleniem, zbyt słabym światłem. Wyszukując w wyszukiwarce “fotografia ślubna Łódź” nie bójmy się używać słów najlepszy, najlepiej oceniany, profesjonalny fotograf ślubny z Łodzi. Fotograf powinien znać miejsce, w jakim będzie pracować, dlatego warto szukać lokalnego fotografa, który zajmie się robieniem zdjęć na naszym weselu. Wybierając fotografa, powinniśmy przejrzeć dokładnie jego portfolio. Zobaczyć, jak wychwytuje zdjęcia, czy wykonuje zdjęcia artystyczne, czy tylko proste. Ze zdjęć fotografów czasem możemy wyczytać bardzo wiele w tym charakter samego Twórcy. Nie bójmy się pytać i być wymagający. W końcu to będą pamiątki z najważniejszego dniu w życiu. Fotografia ślubna, Łódź to idealne miejsce aby uchwycić nasze weselne szaleństwo. 

Wiemy już jak przygotować się na wesele w plenerze. Wiemy również jak ważny jest fotograf i gdzie szukać miejsca na wesele plenerowe w Łodzi. Teraz jedynie pozostaje nam życzyć szczęścia i dobrej pogody!