Wybór odpowiedzialnej opiekunki do dziecka – skorzystaj z pomocy detektywa

Powierzenie opieki nad dzieckiem osobie obcej to często bardzo duże ryzyko. Często bowiem ciężko stwierdzić, czy osoba, którą zatrudniamy, ma odpowiednie kwalifikacje na stanowisko opiekunki, a rozmowy kwalifikacyjne mogą być mylące. Warto zdecydować się wtedy na skorzystanie z usług agencji detektywistycznej, która sprawdzi poziom usług oferowanych przez możliwych opiekunów. Dlaczego warto to zrobić?

Sprawdzanie niani – dlaczego warto to zrobić?

Nie każdy ma niestety czas i możliwości, by opiekować się swoją pociechą przez cały dzień. Praca, obowiązki domowe i inne wyzwania dnia codziennego często sprawiają, że czasu na najbliższych zostaje niewiele. W takich chwilach wiele osób decyduje się na zatrudnienie profesjonalnej opiekunki, która będzie dbać o potrzeby dzieci w trakcie ich nieobecności. Wobec takiej osoby stawiane są pewne wymagania — powinna umieć komunikować się z dziećmi, być szczera, a przede wszystkim odpowiedzialna. Opieka wymaga jednak także odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Problemem jest jednak to, że nie każda osoba, która oferuje swoje usługi, ma odpowiedni charakter i umiejętności, by poradzić sobie z obowiązkami. Czasami nawet nie można zaufać referencjom, ponieważ te mogą być wystawiane przez rodzinę i przyjaciół. Warto więc sprawdzić komu powierza się opiekę nad swoimi dziećmi. Sposobem na to, jest skorzystanie z usług agencji detektywistycznej, które znaleźć można w każdym polskim mieście. Przykładem jednej z nich jest https://www.detektywmagdar.pl – Magdar Biuro Detektywistyczne Magdalena Pławińska, zlokalizowane na al. Marcinkowskiego 2a 61-745 Poznań (tel: 795 921 021), które zajmuje się zbieraniem informacji i materiałów dowodowych na potrzeby sytuacji procesowych.

Jaki powinien być dobry opiekun?

Niezależnie od naszych wymagań istnieje lista cech, które powinien spełniać każdy opiekun dla dziecka. Osoba taka powinna być:

  • dojrzała, odpowiedzialna, zaradna
  • musi być zaangażowana w opiekę nad dziećmi, a jednocześnie kreatywna, by wymyślać nowe zabawy dla najmłodszych
  • kreatywna, pomysłowa
  • komunikatywna, opanowana, serdeczna

Sprawdzanie niani krok po kroku

Najlepszym momentem na sprawdzenie umiejętności możliwego opiekuna jest okres tuż przed zatrudnieniem. Należy zawsze mieć w pamięci to, że powierzamy tej osobie naszego potomka. Trzeba więc bardzo dokładnie ustalić, kim jest dana osoba tym bardziej, że dzieci często nie mogą opowiedzieć rodzicom wszystkiego, co się dzieje, gdy zostają sam na sam opiekunką. Jak sprawdzić nianię w kilku prostych krokach? Sprawdź doświadczenie danej osob – możesz skontaktować się z poprzednimi pracodawcami. Spróbuj ustalić, czy dana osoba nie ma przeszłości kryminalnej. Jasno określ obowiązki, których będziesz wymagać. Ustal odpowiedniej wielkości pensję i sprawdź, czy przyszła niania ma aktualne świadectwo zdrowia. Sprawdź też, czy nie ma nałogów. Przysłuchuj się językowi i słownictwu podczas rozmów. Dzieci bowiem naśladują swoich opiekunów.

Prywatny detektyw Magdalena Pławińska

Pomoc prywatnego detektywa

Warto czasami skorzystać z usług profesjonalistów. To da Ci pewność, że opieka nad dzieckiem powierzona została odpowiedniej osobie. Detektywi pomogą Ci zainstalować w domu monitoring, który pokaże Ci, co dzieje się pod twoją nieobecność. By jednak działanie to było legalne, musisz poinformować zatrudnioną osobę o podsłuchu. Co można zrobić dzięki marketingowi?

  • ustalić jak spędza czas z dzieckiem
  • ustalić, czy opiekun nie oddaje się nałogom przy dziecku
  • ustalić, czy dziecko jest bezpieczne
  •  w najgorszych przypadkach złapać osobę na gorącym uczynku podczas kradzieży

Chcesz mieć pewność, że twoje dziecko jest pod odpowiednią opieką? Skontaktuj się z biurem prywatnego detektywa, który pomoże Ci sprawdzić zatrudnioną osobę.