Wybór pomiędzy ogrzewaniem podłogowym a grzejnikami

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu jest kwestią kluczową, aby zachować odpowiedni poziom komfortu. Rodzaj instalacji ogrzewania wybiera się z reguły już na etapie sporządzenia planów nowego budynku. Warto jednak zastanowić się także, jakie rozwiązanie będzie najlepsze podczas modernizacji systemu grzewczego w mieszkaniu lub domu.

Ogrzewanie grzejnikowe – kiedy się sprawdzi?

Klasyczne ogrzewanie grzejnikowe to jedno z najchętniej wybieranych sposobów ogrzewania zarówno w mieszkaniach, jak i domach. Co więcej, w nowego typu grzejnikach znajduje się o wiele mniej wody, niż w tych stosowanych lata temu, a co za tym idzie – do ich podgrzania potrzeba znacznie mniej energii. Pozwala to również na bardziej efektywną kontrolę temperatury.

Specjaliści, którzy doradzą najlepsze rozwiązanie: Remonty pod klucz Warszawa.

Ogrzewanie grzejnikowe najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach, w których jest dużo mebli. Ich ilość nie wpływa bowiem na pracę instalacji, w przypadku zastosowania ogrzewania podłogowego już tak. Tradycyjne ogrzewanie grzejnikowe warto zastosować również wtedy, gdy modernizujemy instalację grzewczą. Prace nad ich montażem są znacznie bardziej proste oraz nie wymagają uciążliwych remontów, np. kłucia podłóg. 

Ogrzewanie grzejnikowe nie sprawdzi się natomiast wtedy, kiedy grzejniki będą zamontowane na ścianach wewnętrznych lub na przeciwko okien. Nie bez powodu bowiem, zakłada się je pod oknami. W przeciwnym razie zimne powietrze wpadające do pomieszczenia przez okno będzie ochładzało pomieszczenie, praca instalacji nie będzie efektywna, a w pomieszczeniu będzie ciągle odczuwalny chłód.

Ogrzewanie podłogowe – wybierz odpowiednich fachowców

Wodne ogrzewanie podłogowe to w skrócie rury umieszczone pod posadzką, w których przepływa woda grzewcza o stosunkowo niskiej temperaturze – między 30 a 40°C. Ciepło z wody trafia natomiast do podłogi i ogrzewając ją powoduje, że jej temperatura jest wyższa o kilka stopni od tej, która ma panować w pomieszczeniu. Dzięki temu cała podłoga staje się grzejnikiem.

Ogrzewanie podłogowe to energooszczędny typ instalacji. W porównaniu do grzejników tradycyjnych, oszczędność energii cieplnej wynosi 20-30%. Stosuje się je najczęściej w pomieszczeniach, w których chodzi się boso, np. w łazienkach. Jest ono również doskonałym rozwiązaniem do pomieszczeń, w których instalacja ma być niewidoczna, a estetykę stawia się na pierwszym miejscu.

Ogrzewania podłogowego nie powinno kłaść się natomiast w pomieszczeniach, gdzie podłoga będzie pokryta parkietem, drewnianym grubymi panelami, dywanem lub wykładziną dywanową. Nie oznacza to jednak, że można je instalować wyłącznie pod płytkami. Aby mieć pewność, czy ogrzewanie podłogowe sprawdzi się w danym pomieszczeniu, warto zwrócić się z poradą do specjalistów, którzy wykonują kompleksowe wykończenia oraz remonty. Doradzą oni, jakie ogrzewanie sprawdzi się najlepiej w Twoim domu oraz fachowo i szybko wykonają swoje zadanie. Remonty pod klucz Warszawa to najlepszy wybór. Ty nie będziesz musiał martwić się absolutnie o nic, a dodatkowo będziesz mieć pewność, że wykończenie Twojego domu jest w najlepszych rękach.

Kontakt do specjalistów od remontów i wykończeń wnętrz: https://baltic-interiors.com/wykonczenia-wnetrz-warszawa/