Wydajność produkcji dzięki metodzie cięcia laserowego 2D

Cięcie laserowe to bezsprzecznie najczęściej wykorzystywana na rynku, metoda wycinania takich metalowych elementów jak blachy, profile, rury, jednak co raz częściej decydują się na nią również przedsiębiorcy z innych branży. Dlaczego otóż cięcie laserowe daje gwarancję skuteczności, powtarzalności produkowanych kształtów i oferuje niezwykły poziom precyzji i dokładności cięcia. Cięcie laserem to powszechnie stosowany sposób na osiągnięcie możliwie najdokładniejszą realizację wymagań klienta przy jednoczesnej minimalizacji szkodliwych dla środowiska i organizmu człowieka odpadów. Co jeszcze wpływa na rozprzestrzenienie się wspomnianej metody cięcia? Otóż wydajność produkcji jaką oferuje. I właśnie o tym opowiemy dzisiaj.

Co wpływa na wydajność produkcji przy zastosowaniu metody cięcia laserowego 2D?

Precyzja cięcia laserem

Wysoki współczynnik wydajności produkcji przy zastosowaniu metody cięcia laserowego 2D jest spowodowany przez co najmniej kilka kwestii. Pierwszą z nich jest niezwykła precyzja cięcia laserem. Świetlna wiązka laserowa gwarantuje idealne przecięcie nawet najmniejszych detali na najtrudniejszych w obróbce materiałach, a to bezpośrednio redukuje czas potrzebny na realizacje zlecenia i minimalizuje konieczność powtórnego przystąpienia do procesu spowodowanego nierównym lub błędnym wykrojem.

Szybkość realizacji

Cięcie laserowe 2D  pozwala na szybką i skuteczną produkcję identycznych przedmiotów nawet w ilościach masowych. Dzięki niemal pełnej automatyzacji całego procesu, nawet hurtowe ilości bogatych w detale przedmiotów w Elektron jesteśmy w stanie przygotować w zaledwie kilka dni.

Następną kwestią wpływającą na zwiększenie wydajności produkcji i ograniczenie czasu, potrzebnego na realizację zleceń jest to jaki efekt daje zastosowanie cięcia laserem. Otóż, wycięte laserowo kształty nie wymagają dodatkowej obróbki, co znacznie skraca czas produkcji. Przedmioty wycięte laserowo mają idealnie gładkie krawędzie, dzięki czemu od razu gotowe są do użytku lub dalszej obróbki na przykład pokrycia proszkowego.

Atrakcyjna cena

Cięcie laserowe 2D sprawiło, że cięcie metalu jest tak precyzyjne, szybkie i tanie jak nigdy dotąd, dlatego nieustannie powiększa się liczba firm i przedsiębiorców, decydujących się na implementacje tej właśnie metody podczas produkcji i obróbce oferowanych przez nich towarów. Cięcie laserem to stosunkowo tania metoda produkcji, wpływa na to niemal całkowita automatyzacja wszystkich procesów, oraz brak konieczności obróbki wtórnej.  To zdecydowanie najwygodniejsza pod względem cenowym metoda obróbki metalu dostępna na rynku. Zwłaszcza porównując ją do tak drogiej metody jak cięcie wodą.   

Powtarzalność rezultatów

Powtarzalność jakości uzyskanych przycięć i brak obniżenia jej przy produkcji kolejnych przedmiotów, to jeden z najważniejszych czynników wpływających na poprawę wydajności produkcji jaką dale cięcie laserowe 2D. Wykorzystanie nowoczesnych wycinarek takich jak te będące na wyposażeniu parku maszynowego Elektron, gwarantuje optymalizację procesu cięcia i nieporównywalny do innych metod poziom powtarzalności, kolejnych wycinanych elementów, nawet tych o nieregularnych kształtach i bogatych w zdobienia, dzięki czemu jest to najkorzystniejsza metoda cięcia w produkcji!