Wynajem samochodów w Katowicach – na krótki i długi termin

Głównym obszarem działalności prowadzonej przez wypożyczalnie aut są duże miasta takie jak m.in. Katowice. Wynajem samochodów jest tu usługą świadczoną na rzecz klientów biznesowych i indywidualnych w formie długoterminowej oraz krótkoterminowej.

Samochód na długi termin w Katowicach – dla kogo i na jakich zasadach?

Katowicach wypożyczalnia samochodów iPanek oferująca wynajem długoterminowy stawia na uproszczone formalności i elastyczne umowy pozwalające korzystać z pojazdów na bardzo atrakcyjnych warunkach. Wynajem długoterminowy to znakomite rozwiązanie dla wszystkich osób oraz firm poszukujących nowego auta – bez ponoszenia kosztów związanych z utratą wartości, serwisu czy ubezpieczenia. Zasady są proste – w zamian za stały czynsz miesięczny najemca dostaje do dyspozycji wybrany samochód, a po zakończeniu umowy zwraca go do wypożyczalni. Pod paroma względami wynajem długoterminowy przypomina leasing, ale warto pamiętać, że są to dwie odrębne usługi.

Samochód na krótki termin w Katowicach – kiedy i dlaczego warto?

Katowicach wynajem aut obejmuje także umowy krótkoterminowe, które okazują się strzałem w dziesiątkę w rozmaitych sytuacjach takich jak służbowa podróż, wyjazd na urlop czy naprawa prywatnego samochodu. To też świetna okazja, aby sprawdzić konkretny model przed zakupem. Klientom wynajmującym pojazdy w lokalizacji takiej jak Katowice wypożyczalnia aut umożliwia zwrot samochodu w innym mieście oraz proponuje liczne udogodnienia, np. dopisanie do umowy drugiego kierowcy, wynajęcie fotelika dla dziecka czy wyjazd wypożyczonym autem za granicę.

Wynajem samochodów – o tym należy pamiętać!

Każda wypożyczalnia oferująca wynajem aut na krótki i długi termin kieruje się swoimi zasadami, dlatego zawsze trzeba zapoznać się z regulaminem danej firmy. Od najemców wymagane jest ważne prawo jazdy i nierzadko również ukończony 21. rok życia. Zarówno w przypadku wynajmu długoterminowego, jak i krótkoterminowego, niezbędna jest wizyta w biurze obsługi klienta – to tu podpisywana jest umowa.